Як минула перша медальна сутичка за участі українців на Іграх у Парижі у боротьбі.
Українська борчиня Оксана Лівач виступила у бронзовому фіналі Олімпійських ігор-2024 у вазі до 50 кг. У сутичці проти японки Юї Сусакі вона зазнала поразки.
Боротьба: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
- Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.
Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:
- "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
- "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
- "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.
За підсумками плейоф Лівач потрапила до втішних сутичок: перемогла на старті змагань Актенге Кеунімжаєву, проте у чвертьфіналі поступилася індійці Вінеш Фогат. Тим не менш, вихід у фінал представниці Індії вивів українку до втішних сутичок.
Однак у підсумку Лівач уникнула втішних сутичок і одразу боролася за "бронзу": Фогат отримала дискваліфікацію через перевищення ліміту вагу у день фіналів. Відтак, українка потрапила одразу до "бронзового" фіналу.
Суперницею Лівач стала японка Юї Сусакі: чинна олімпійська чемпіонка, яка сенсаційно поступилася вже у першій же сутичці Фогат. Проти неї українка мала боротися і у втішній сутичці, однак після дискваліфікації індійки вона отримала статус "бронзової".
Як минув "бронзовий" фінал за участі Лівач?
- Сусакі набрала два швидких бали на початку сутички. А до кінця першого періоду збільшила перевагу до восьми.
- На старті другого періоду Сусакі знову захопила ногу Лівач, збільшивши рахунок ще на два бали. Він став остаточним — 10:0, поразка українки.
- Для Лівач це друга поспіль поразка на Олімпійських іграх. У Токіо вона поступилася американці Сарі Гільдебрандт — цьогорічній фіналістці змагань.