Українка автоматично пройшла до матчу за "бронзу" після дискваліфікації іншої спортсменки.
Українська борчиня вільного стилю Оксана Лівач змагатиметься за "бронзу" Олімпіади-2024 у вазі 50 кілограмів без втішної сутички. Це стало можливим через дискваліфікацію іншої спортсменки, індуски Вінеш Пхегот, яка раніше вийшла до фіналу Ігор.
Боротьба: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
- Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.
Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:
- "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
- "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
- "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.
27-річна Лівач стартувала на Олімпійських іграх-2024 з упевненої перемоги над узбекистанкою Актенге Кеунімжаєвою — 10:0. Натомість українка поступилася в 1/4 фіналу індійці Вінеш Пхегот, з рахунком 5:7.
За правилами Олімпіади, усі спорсменки, яких подолала фіналістка на шляху до поєдинку за "золото" потрапляють у втішні сутички, за результатами яких мають право пробитись у поєдинок за третє місце з програвшими у півфіналах.
Так, Лівач мала змагатись з японкою Юї Сусакі, чинною олімпійською чемпіонкою, за право боротись у матчі за "бронзу" з півфіналісткою Юснейліс Гусман з Куби. Проте зранку змагального дня, коли мала відбутись сутичка, Олімпійський комітет Індії повідомив, що фіналістку Пхегот дискваліфікували через те, що вона не вклалася у ліміт ваги до 50 кг.
В індійському комітеті повідомили, що Пхогет перевищила ліміт ваги не перед стартом змагань, а на наступний день перед фіналом. Попри це, Олімпіаду вона завершить без нагороди.
"З жалем індійський комітет ділиться новиною про дискваліфікацію Вінеш Пхегот з жіночої боротьби у вазі 50 кг. Незважаючи на всі зусилля команди протягом ночі, сьогодні вранці вона важила на кілька грамів більше, ніж 50 кг. Наразі комітет не надаватиме жодних коментарів. Індійська команда просить вас поважати конфіденційність Вінеш. Хотілося б зосередитися на поточних змаганнях", — написано в заяві.
Замість представниці Індії за "золото" побореться Юснейліс Гусман з Куби, яка поступилася їй у півфіналі. Відповідно українка Оксана Лівач та японка Юї Сусакі у своєму поєдинку відразу розіграють бронзову нагороду Олімпіади-2024.
Бронзова сутичка за участі українки відбудеться у вечірню сесію змагального дня середи, 7 серпня. Поєдинок розпочнеться приблизно о 21:50 за київським часом.