Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Є відчуття, що вже краще виходить". Українці кваліфікувалися до півфіналу Олімпіади з веслування на байдарках-четвірках

"Є відчуття, що вже краще виходить". Українці кваліфікувалися до півфіналу Олімпіади з веслування на байдарках-четвірках

Ексклюзивно
Українська байдарка-четвірка на старті Олімпійських ігор-2024 з веслування.
Українська байдарка-четвірка на старті Олімпійських ігор-2024. REUTERS/Yara Nardi

Ексклюзивні коментарі Дмитра Даниленка та Ігоря Трунова для Суспільне Спорт за підсумками перших двох заїздів.

Коментарі: Діана Тригуб.

Спортсмени збірної України розпочали виступи у веслуванні на байдарках на Олімпійських іграх-2024. У першій дисципліні змагального дня вівторка, 6 серпня, на старт 500-метрівки вийшла четвірка Олега Кухарика, Дмитра Даниленка, Ігоря Трунова та Івана Семикіна.

Веслування: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
  • У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
  • За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.

Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:

  • "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
  • "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
  • "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).

Перший за 28 років олімпійський турнір України в байдарці-четвірці стартував із відбіркових заїздів — вони визначали, які з екіпажів відберуться безпосередньо до півфіналу. Решта учасників продовжувала участь в 1/4-й.

Як виступила четвірка України на старті Олімпіади-2024?

  • До півфіналу проходили топ-2 екіпажі з двох груп. "Синьо-жовті" у своєму першому заїзді посідали проміжне третє місце, але перетнули фініш четвертими — із часом 1:21.55 хвилини.
  • Із чвертьфіналу до наступного раунду проходили шість четвірок — на цій стадії зі змагань вибував лише один екіпаж, який фінішував сьомим.
  • Половину дистанції Кухарик, Даниленко, Трунов та Семикін пройшли саме на останній, сьомій сходинці. Але на заключних 250 метрах українці виграли дві позиції — пробилися до півфіналу з п'ятого місця.
Веслування
Екіпажі збірних України та Австралії в олімпійському чвертьфіналі на 500 м. REUTERS/Molly Darlington

Тандем Олега Кухарика та Ігоря Трунова в 11-й день Олімпійських ігор також стартував у змаганнях байдарок-двійок на 500 метрів: "синьо-жовті" виступали в 1/4 фіналу, але фінішували останніми у своїй групі та не зачепилися за одну з восьми путівок до наступного раунду.

Як прокоментували виступ четвірки байдарочники України?

Результат четвірок в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт оцінили Дмитро Даниленко та Іван Семикін: відзначили поступовий прогрес українського екіпажу впродовж турніру й акцентували на надщільній боротьбі у Парижі-2024.

Дмитро Даниленко: "Ми такі хлопці, як той вагон: довго його треба розтопити, але потім він сунеться. Ось друга гонка — так, ми п'яті, але у нас є відчуття, що воно вже краще [виходить]. Тому, думаємо, все буде так, як треба, і ми зможемо показати свій максимум. Це теж важливо — видавати максимум.

Так, [потрапляння у перший кваліфікаційний заїздНайшвидший час кваліфікації встановили два екіпажі з другого заїзду: збірні Німеччини (1:20.51 хвилини) та Іспанії (1:20.60).] полегшує десь задачу, бо немає таких суперників. Але тим не менш, наші [опоненти були] не гірші. Бо у нас такий вид спорту, що всі заїжджають у секунду-півтори.

[Чи не думали відмовити Кухарика й Трунова від двійки?] Ні. Якби ви брали інтерв'ю в Олега 22-річного, то розуміли б: він чотири «п'ятисотки» клав у кожну годину, дві з яких — фінал. Фінал одиночки виграв, а у четвірці взяли «бронзу» на ЧС-2021. І кожен з нас у ці роки міг [їхати] дистанцію за дистанцію. Сили є, напрацювання є".

Веслування
Іван Семикін у складі четвірки України у кваліфікації Олімпійських ігор. AP/Lindsey Wasson

Іван Семикін: "Друга гонка була іншою. Не сказати, що легшою, бо всі насправді важкі. Але одну гонку пройшли за одного тактичного розкладу, другу — за іншого. Ми перебуваємо в стані експерименту. Це не схоже на чемпіонати світу чи Європи: тут всі рівні, кожен може видати свій максимум та стати чемпіоном. Доводиться адаптуватися.

Якщо чесно, ми не бачимо [трибуни], бо дуже концентруємося. Як кажуть, якщо чуєш трибуни, то щось робиш не так.

[Кухарик і Трунов у двійці?] У нас така підготовка, що змагання — це просто. На тренуваннях ми проходимо три, чотири, п'ять дистанцій із проміжком у 15 хвилин".

Півфінали та фінал олімпійських змагань між байдарками-четвірками відбудуться у четвер, 8 серпня. Українські чемпіони світу 2021 року їхатимуть у першому з двох півфіналів, який стартує о 12:50 за київським часом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок