Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Планував йти у ва-банк". Гімнаст Верняєв прокоментував п'яте місце у вправах на коні на Олімпіаді-2024

"Планував йти у ва-банк". Гімнаст Верняєв прокоментував п'яте місце у вправах на коні на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Олег Верняєв оновив власний рекорд за місцем у вправах на коні на Олімпійських іграх
Олег Верняєв оновив власний рекорд за місцем у вправах на коні на Олімпійських іграх. Getty Images/Matthias Hangst

Ексклюзивний коментар Олега Верняєва для Суспільне Спорт.

Авторка коментаря — Діана Тригуб.

Український гімнаст Олег Верняєв посів п'яте місце у вправах на коні на Олімпіаді-2024 у Парижі. Спортсмен оновив особистий рекорд на Іграх у цій дисципліні, набравши 14.966 бала. До цього найкращим результатом українця було восьме місце у фіналі Ріо-2016.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
  • Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
  • За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
  • Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.

Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:

  • "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
  • "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
  • "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.

Кваліфікацію Парижа українець подолав на такій самій позиції, яку згодом посів у фіналі. Спортсмен став п'ятим, набравши 15.033 бала. Серед інших фіналістів, Верняєв змагався з олімпійським чемпіоном Токіо-2020 Максом Вітлоком, а також чемпіоном світу Рісом Макленеґаном.

Перемогу у підсумку здобув саме ірландець. Спортсмен набрав 15.533 бала, що майже на шість десятих більше, аніж у Верняєва. До третього місця українцю ж не вистачило близько чотирьох десятих бала.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа Олег зізнається, що конкуренція у фіналі вправ на коні була дуже висока. Однак, за словами спортсмена, він був радий змагатись з топовими суперниками.

"Фінал ви бачили, високий рівень. На кого не подивишся — в усіх були шанси або виграти, або бути в медалях. Дуже сильний фінал і за складністю, і за іменами всі топові. Круто", — сказав Верняєв після виступу.

Гімнаст вважає, що не зміг повноцінно виконати план на змагання, проте наразі не звертатиме на це уваги. Попереду українця чекає його коронна програма — паралельні бруси. На Іграх у Ріо-де-Жанейро Олег завоював у цій дисципліні "золото".

"Чи йшов у ва-банк? Планував. Хотів додати на ручки елемент, але трішки не потрапив у темп і не пішов. А потім і в зіскок не влучив. Може це й змінило щось — не знаю, треба подивитися програму. Але це вже після змагань, бо попереду бруси", — зазначив гімнаст.

Попри п'яте місце у вправах на коні, Олег не полишає надії на більш успішний виступ у змаганнях на паралельних брусах. Спортсмен зазначає, що готуватиметься до останнього фіналу Олімпіади у Парижі без вихідних.

"Як настрій перед останнім фіналом? Все добре, все на позитиві. Працюємо, готуємося. Тренування далі, відпочинку вже не буде, бо це вибиває з колії. Коли ти працюєш, ти можеш бути трішки втомлений, але ти у тонусі. А якщо відпочити, то може бути неприємне відчуття", — поділився спортсмен.

Змагання на паралельних брусах відбудуться у понеділок, 5 серпня. Окрім Верняєва, у фіналі також виступить Ілля Ковтун. Спортсмени відібрались до фіналу з четвертої та п'ятої позицій, при цьому Олег випередив свого партнера за командою усього на одну десяту бала.

Топ дня

Вибір редакції

На початок