Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Дуже неочікуваний фінал". Ілля Ковтун розповів про емоції від другого поспіль четвертого місця на Олімпіаді-2024

"Дуже неочікуваний фінал". Ілля Ковтун розповів про емоції від другого поспіль четвертого місця на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Ілля Ковтун вперше увійшов до фіналу вільних вправ на Олімпіаді
Ілля Ковтун вперше увійшов до фіналу вільних вправ на Олімпіаді. AP/Francisco Seco

Ексклюзивний коментар Іллі Ковтуна для Суспільне Спорт.

Авторка коментаря — Діана Тригуб.

Український спортивний гімнаст Ілля Ковтун вдруге посів четверте місце на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Після фінішу за крок до п'єдесталу в особистому багатоборстві, він також не зміг здобути медаль у змаганнях з вільних вправ.

Українець посів четверте місце з 14.533 бала, що на чотири десятих менше, аніж у бронзового призера з Великої Британії Джейка Джермана. Переможець змагань, філіппінець Карлос Юло, набрав 15 балів.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
  • Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
  • За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
  • Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.

Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:

  • "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
  • "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
  • "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.

Олімпіада-2024 — друга у кар'єрі гімнаста. На Іграх-2020 у Японії спортсмен не зміг кваліфікуватись до фіналу жодних особистих змагань, окрім багатоборства. За вільні вправи у Токіо Ілля отримав другий найгіршу оцінку з усіх своїх змагань — 12.866 бала. Натомість у Парижі Ковтун без проблем подолав кваліфікацію, посівши четверте місце з ідентичним до фіналу результатом у 14.533 бала.

За словами спортсмена в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа, він не засмутився через результат у фіналі вільних вправ, натомість вже дивиться в бік своєї сильнішої дисципліни — змагань на паралельних брусах.

"Не сказав би, що дуже засмутився. Всі дуже добре бачили фінал вільних вправ, — сказав Ковтун. — Давно такого не було у фіналі. Це дуже приємно, коли ти виступаєш з олімпійським чемпіоном Артемом Долгопятом, з хлопцями з Великої Британії [Джейком Джерманом та Люком Вайтхаусом] та Філіппін [Карлосом Юло]. Вони дуже добре роблять вільні вправи".

"На жаль, у мене ця вправа трішки кульгає, бо ще маю проблему з ногою, не так добре готовий. Але це був потужний фінал. Мені сподобалося. Нічого страшного, що четверте місце. Далі йде моя ударна вправа, паралельні бруси. Будемо старатися".

Спортсмен зазначає, що не очікував змагатись у вільних вправах, тому й готував їх тільки для багатоборства. Натомість Ілля був радий змагатись із сильними суперниками.

"Це дуже неочікуваний фінал, більше готували поперечину, кінь, бруси. Вільні вправи готували під багатоборство. Це дуже неочікуваний фінал, але я був там, і дуже приємно, що я виступав з хлопцями", — ділиться гімнаст.

Як каже спортсмен, усі суперники готові до Олімпіади на максимум. Проте Ковтун вважає, що всі роблять помилки, а отже боротьба за медалі цілком можлива.

"Чи вразили суперники? Не дуже. Очікувано, бо всі готувалися до Олімпійських ігор, робили все, що і як могли. І через те, що це Олімпійські ігри, було очікувано, що всі готові у фіналі та робитимуть максимум".

"Чи була думка, що медаль можлива після помилок іспанця та китайця? Так, була думка, що все можливо. Треба боротися до кінця та робити свій максимум. Але, як бачимо, трішечки не вистачило", — додав Ілля.

Наступні змагання за участі Ковтуна відбудуться у понеділок, 5 серпня. Спортсмен побореться у фіналі змагань на паралельних брусах, куди увійшов з 5-м результатом у кваліфікації (15.166 бала).

Топ дня

Вибір редакції

На початок