Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Мені сподобалося їхати у фіналі". Вікторія Ус прокоментувала виступ у веслувальному каное-слаломі на Олімпіаді-2024

"Мені сподобалося їхати у фіналі". Вікторія Ус прокоментувала виступ у веслувальному каное-слаломі на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Фінал на каное у Парижі — третій фінал для Ус на Олімпійських іграх
Фінал на каное у Парижі — третій фінал для Ус на Олімпійських іграх. Фото: AP Photos

Спортсменка задоволена змогою виступити у фіналі Олімпіади.

Авторка коментаря: Діана Тригуб.

Українська веслувальниця Вікторія Ус завершила свій виступ на каное на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. 31-річна українка посіла 11-те місце у фіналі жіночого веслувального слалому.

На шляху до фіналу українка подолала два раунди: стала дев'ятою у кваліфікації та восьмою у півфіналі. В останньому заїзді Ус дісталася фінішу із часом у 117.98 секунди, програвши вісім секунд володарці "бронзи", американці Еві Лейбфарт та 16 секунд олімпійській чемпіонці, австралійці Джессіці Фокс.

Веслування: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
  • У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
  • За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.

Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:

  • "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
  • "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
  • "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).

Олімпійські ігри у Парижі — треті для Вікторії Ус у кар'єрі. Вона брала участь в змаганнях у Ріо-де-Жанейро та Токіо у 2016 та 2020 роках відповідно. На змаганнях у Японії спортсменка посіла сьому позицію у фіналі у каное. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт спортсменка розповіла, як кожен фінальний заїзд дарує особливі відчуття.

"Фінал — це завжди щось особливе. Дуже класно. Дистанція важка, дуже складні ділянки поставили. Але я все одно рада тому, що потрапила до фіналу після всіх своїх травм, одна за одною. І коли взагалі було питання щодо того, як я зможу їхати у воді, бути у фіналі — це вже радість", — розказала Вікторія в ексклюзивному флешкоментарі Суспільне Спорт.

"Мені взагалі сподобалося їхати у фіналі, — додає спортсмена. — Були помилки, дурні штрафи, десь не пощастило. Але це спорт, завжди хтось виграє, а хтось програє; комусь щастить, а комусь — ні".

На Олімпіаді-2024 на Вікторію чекають ще одні змагання — у каяк-кросі, з якого вперше будуть розіграні олімпійські нагороди. За словами спортсменки, через травму спини вона не мала достатньо часу підготуватися до змагань.

"Насправді через травму не було багато підготовки, особливо у третій дисципліні [каяк-кросі]. У каное теж було менше, ніж у байдарці. Будемо продовжувати боротися. Чи подобається каяк-крос? Ні, не подобається. Не люблю, коли така боротьба йде. Коли їдеш сам, то кайфуєш. А коли з тобою ще три дівчини борються, це важко", — пояснює веслувальниця.

Спортсменка зазначає, що після виснажливих змагань потребує відновлення та відпочинку. Проте каже, багато часу не має, бо потрібно пригадати, як стрибати з рампиСпеціальна конструкція, яка використовується для спуску човнів на воду на старті гонки..

"Сьогодні точно відпочинок, а потренуватися треба, бо через травму спини не було можливості та взагалі було ризиковано тренуватися. Тому треба хоча б вийти, спробувати, як воно. Я вже досить давно не стрибала з рампи, бо мені було заборонено. Але треба пару разів стрибнути, бо рампа досить висока", — ділиться Ус.

Вікторія Ус: усі результати на Олімпійських іграх

  • 2021 (каное): 7-ме місце
  • 2021 (байдарка): 8-ме місце
  • 2024 (каное): 11-те місце
  • 2016 (байдарка): 12-те місце
  • 2024 (байдарка): 18-те місце

Вікторія Ус на Олімпійських іграх: що відомо

  • Особистим рекордом Ус на олімпійському рівні залишається сьоме місце в каное на Іграх-2020. Також у десятці Токіо вона фінішувала в байдарці — восьмою.
  • У байдарці Парижа-2024 українка завершила виступи за підсумками півфіналу: показала 18-й час і не потрапила до дванадцятки фіналісток.
  • Наступні змагання Вікторії Ус у каяк-кросі відбудуться у змагальний день п'ятниці, 2 серпня.

Топ дня

Вибір редакції

На початок