Ексклюзивний коментар Дар'ї Варфоломеєвої для Суспільне Спорт.
Збірна України посіла шосте місце в командному турнірі з фехтування на шпазі серед жінок на Олімпіаді-2024. У чвертьфіналі "синьо-жовті" поступились Китаю 41:45. Українки продовжили виступи у "втішних" матчах: спершу перемогли Єгипет з рахунком 45:31, а у матчі за п'яте місце поступилися Республіці Корея — 38:45.
Фехтування: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у фехтуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
- Кількість медалей України у фехтуванні на Олімпіадах – 8 (2 "золото", 1 "срібло", 5 "бронзи")
- Єдиною мультимедалісткою України у фехтуванні є Ольга Харлан – вона здобула п'ять медалей (три особисті "бронзи", а також "золото" та "срібло" у команді). За кількістю медалей Харлан ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.
Усі медалі України у фехтуванні на Олімпіадах:
- "золото": жіноча команда у шаблі (Пекін-2008), Яна Шемякіна (шпага, Лондон-2012)
- "срібло": жіноча команда у шаблі (Ріо-2016)
- "бронза": Владислав Третяк (шабля, Афіни-2004), Ольга Харлан (шабля, Лондон-2012, Ріо-2016, Париж-2024), Ігор Рейзлін (шпага, Токіо-2020)
Участь у командному турнірі взяла шпажистка Дар'я Варфоломеєва. Фехтувальниця потрапила до складу збірної України як запасна, через що не виступила в особистій першості Олімпіади. Однак на командну тренерський штаб її все ж виставив.
Спортсменка провела два поєдинки у протистоянні з Республікою Корея: у першому відстояла на нічию, а у другому програла. У стартовій сутичці нанесла та пропустила чотири уколи, а в наступній програла з різницею в один укол – 5:6.
Після змагань українська шпажистка Дар'я Варфоломеєва в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт з Парижа поділилась емоціями після дебюту на Олімпійських іграх та розповіла про свої плани на наступні.
- Про дебютний виступ на Олімпійських іграх-2024
"Чи задоволена дебютом на Олімпіаді? Все було видно на доріжці. Хотілося б краще проявити. Знаю, що можу краще фехтувати, але все ж не фехтувала дві зустрічі перед цим попри те, що ми з дівчатами розминалися. Хвилювання було вищим за мої навички".
- Про емоції після змагань
"Настрій від результату? Ми засмучені, бо хотіли боротися за медалі. Намагалися зібратися та показати все, що ми можемо, але трішки важко було і мені, і дівчатам. Але вважаю, що досить непогано зібралися та виграли зустріч з Єгиптом, і трішки не вистачило проти Республіки Корея. Розберемо помилки, і наступного разу буде все добре".
- Про плани на майбутню Олімпіаду
"Чи є плани поборотися за місце в команді на наступній Олімпіаді? Звісно, готова. Потрапляння на Олімпійські ігри дало нові емоції та відчуття, яких раніше не мала на попередніх змаганнях. Оскільки це раз на чотири роки, це – унікальні змагання. Тому бажання та мотивація тренуватися, досягати [результатів], потрапляти у команду, а потім з нею [їхати] на Олімпійські ігри є, тому продовжуємо роботу".
- Про емоції тренера збірної Богдана Нікішина
"Він відчув ці емоції, і це нормально, бо була дуже велика робота виконана. Звісно, що він засмутився. Ми так само, просто не так висловлюємо це. Потім поговорили, вирішили, що відкидаємо попередню зустріч, що у нас попереду ще дві. Звісно, що він емоційно все сприймає. Було б погано, якби він без емоцій був".