"Бронза" - як "золото". Чому плавець із Бразилії емоційно відсвяткував медаль Олімпіади в Токіо

"Бронза" - як "золото". Чому плавець із Бразилії емоційно відсвяткував медаль Олімпіади в Токіо

"Бронза" - як "золото". Чому плавець із Бразилії емоційно відсвяткував медаль Олімпіади в Токіо
. AP

З третьої спроби бразильцеві вдалося досягти мети.

32-річний Бруно Фратус - один із найдосвідченіших плавців на Олімпійських Іграх у Токіо. Фратус змагався на двох попередніх Олімпіадах - у Лондоні та Ріо у 2012 та 2016 роках, спеціалізуючись на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Бразильський плавець мав досвід виграних медалей на чемпіонатах світу на 50-метрівці. У 2015 році він здобув "бронзу", а у 2017 та 2019 роках ставав срібним призером.

Проте медаль Олімпіади Фратусу до Токіо не підкорювалася. Два поспіль фінали перед Іграми у Токіо закінчилися для бразильця безуспішно.

Що трапилося?

Першу спробу Фратус не використав на Олімпіаді в Лондоні. У 2012 році він посів четверте місце, відставши від бронзового призера - американця Ентоні Ервіна - усього на 0.02 секунди.

Через чотири роки після Лондону у Фратуса була домашня Олімпіада в Ріо, де він мав можливість взяти медаль на цій дистанції. Цього разу відставання Фратуса було значно більшим - 0.3 секунди та шосте місце разом із південноафриканцем Бредом Тенді.

Досягти своєї мети Фратус зміг саме у Токіо. В останній день змагань бразильський плавець посів третє місце, випередивши американця Майкла Ендрю на 0.03 секунди.

Попри те, що Фратус фінішував лише третім, він дуже емоційно відреагував на свою медаль:

  • Обмінявся поздоровленнями з конкурентами по фіналу
Фратус
AP
  • Схилився на коліно перед врученням медалі
Фратус
AP
  • Поцілував на церемонії нагородження свою другу половинку
Фратус
AP

А після запливу розповів про емоції від довгоочікуваної медалі.

"Я застряг з 2011 року, з часу першого кубку світу. Після 2012 року, зокрема після Олімпіад у Лондоні та Ріо. Це був крик, розумієте? І ось, нарешті, олімпійський медаліст, нарешті втілив у життя свою мрію, яка розпочалася ще тоді, коли мені було 11 років. Цього б не було без підтримки, любові, а також дружби усіх тих, хто був на моєму боці. А також без слів тих, хто у мені сумнівався. Це [медаль] - для вас", - розповів Фратус.

Що відомо

  • Олімпійським чемпіоном у запливі на 50 метрів вільним стилем у Токіо став американець Калеб Дрессел.
Читайте також: Американський плавець завершив Олімпіаду-2020 з кількома історичними досягненнями
  • На Олімпіаді в Ріо Фратуса випередив також і український плавець Андрій Говоров. Українець був найкращим у попередньому запливі та другим у півфіналі, але фінал проплив з п'ятим часом.
  • У Токіо Україна мала представника у дисципліні 50 метрів вільним стилем. 19-річний Владислав Бухов з особистим рекордом подолав кваліфікацію, однак пройти у фінал йому не вдалося.
Читайте також: 19-річний українець Бухов не пройшов у фінал запливу на 50 метрів вільним стилем Олімпіади-2020
  • Медаль Фратуса у 50-метрівці стала однією з двох, яку Бразилія здобула у Токіо у плаванні. Ще одну нагороду виграв Фернандо Шефер ("бронза", 200 метрів вільним стилем).
На початок