Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Арсенал" з Олександром Зінченком програв "Астон Віллі" та поступився лідерством у АПЛ: таблиця

Олександр Зінченко в матчі АПЛ між "Арсеналом" та "Астон Віллою".
Олександр Зінченко (праворуч) проти "Астон Вілли". REUTERS/David Klein

Перше місце після 33-го туру посідає "Манчестер Сіті".

Олександр Зінченко провів свій найдовший матч за "Арсенал" за два з половиною місяці. З українським захисником у складі лондонці програли "Астон Віллі" в 33-му турі чемпіонату Англії — 0:2.

Після травми Зінченко повернувся до виступів за "Арсенал" на початку березня. Відтоді українець не проводив за команду повних матчів — грав не більше 75 хвилин за поєдинок.

Проти "Астон Вілли" Олександр втретє поспіль вийшов у старті на матчі АПЛ. На полі він залишався до 87-ї хвилини, коли захисника замінив форвард Едді Нкетіа.

Як пройшов матч

• Свого єдиного удару в матчі Зінченко завдав на 24-й хвилині. Скориставшись виходом з воріт голкіпера Еміліано Мартінеса, українець пробивав майже від центру поля — в площину не поцілив.
  • Ще раніше — на 16-й хвилині — Зінченко міг виконувати асист. Українець виводив на ударну позицію Кая Гаверца, але німецький форвард не переграв Мартінеса у воротах.
  • Перший тайм на "Емірейтс" завершився без забих голів. Господарі переважали "Віллу" за ударами (14:6), зокрема тричі ціливши у площину воріт.
  • Рівний рахунок зберігався до 84-ї хвилини. Перший гол за гостей забив Леон Бейлі: м'яч після прострілу без перешкод дістався дальної стійки, і ямаєць відправив його у ворота.
  • Ще за три хвилини "Астон Вілла" поставила крапку в матчі голом Оллі Воткінса. Англієць вибігав на захисника із воротарем і технічно розібрався з обома — 2:0.
  • За рахунку 0:2 тренерський штаб Мікеля Артети замінив Зінченка — замість захисника на поле вийшов форвард Едді Нкетіа. На підсумковому рахунку матчу це не позначилося — "суха" перемога гостей.
  • Зінченко завершив матч із 43 прицільними передачами і одним виграним єдиноборством. За відведений час українець 69 разів зустрічався з м'ячем.

АПЛ. 33-й тур

"Арсенал" — "Астон Вілла" 0:2

Голи: Бейлі, 84, Воткінс, 87

Що означає поразка "Арсенала"

• Команда Артети зазнала своєї п'ятої поразки в нинішньому розіграші чемпіонату Англії. В АПЛ "каноніри" не програвали з 31 грудня минулого року.
  • "Арсенал" не зміг повернути собі лідерство в турнірній таблиці. На перше місце за підсумками туру вийшов "Манчестер Сіті", що тепер має перевагу в два очки над найближчими переслідувачами.
  • "Арсенал" має однакове число очок з "Ліверпулем" на третій сходинці. Команда Юргена Клоппа у своєму матчі 33-го туру мінімально поступилася "Крістал Пелас" (0:1).

АПЛ. Турнірна таблиця після 33 турів

1. "Манчестер Сіті" — 73 очки (32 матчі), 76:32 (різниця голів)
  2. "Арсенал" — 71 (32), 75:26
  3. "Ліверпуль" — 71 (32), 72:31
  4. "Астон Вілла" — 63 (33), 68:49
  5. "Тоттенгем" — 60 (32), 65:49

У середу, 17 квітня, "Арсенал" проведе матч-відповідь чвертьфіналу Ліги чемпіонів проти "Баварії". У першому поєдинку команди переможця не визначили — 2:2.