Біатлон: Кубок світу
Дві українки — у топ-30 гонки переслідування на заключному етапі Кубка світу з біатлону

Юлія Джима
Юлія Джима. Фото: Isaac Hale/AFP via Getty Images

Як пройшла гонка.

У канадському Кенморі триває заключний етап Кубка світу з біатлону 2023/24. Програму змагального дня суботи, 16 березня, відкрила жіноча гонка переслідування.

За підсумками спринту до персьюту відібрались усі чотири українки: Юлія Джима, Ірина Петренко, Христина Дмитренко та Анастасія Меркушина. Найкращий результат у спринтерській гонці показала Джима — 22-ге місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

У переслідуванні Джима стартувала з відставанням у +1:12.1 хвилини від переможниці спринту Лізи Віттоцці з Італії. Останньою серед українок на дистанцію вийшла Анастасія Меркушина (+2:20.4).

Як пройшла гонка переслідування

• На першому вогневому рубежі Джима, Дмитренко та Меркушина відпрацювали без промахів, натомість Петренко заробила одне штрафне коло. Найбільше позицій на виході зі стрільбища відіграла Дмитренко — піднялась з 42-го на 33-тє місце.
  • Джима, Дмитренко та Меркушина "чисто" пройшли і другий вогневий рубіж. Петренко ж заробила ще три кола штрафу та опустилась на 48-ме місце. Джима, попри вдалу стрільбу, третє коло розпочала за межами топ-20.
  • Першу "стійку" без промахів серед українок пройшла лише Дмитренко, що дозволило їй увійти у топ-30. Натомість Джима та Петренко відправились на одне штрафне коло, Меркушина — на два.
  • На останній стрільбі Джима припустилась двох хиб і у підсумку посіла 27-ме місце. Дмитренко, яка заробила одне штрафне коло, стала 30-ю. Меркушина та Петренко не увійшли у залікову зону.
  • Впевнену перемогу у гонці здобула Ліза Віттоцці, яка зробила лише один промах у стрільбі. У топ-3 фінішували француженки Лу Жанмонно та Жюстін Бреза-Буше.

• 47. Ірина Петренко (Україна, 1+3+1+1) +4:16.5

Суботня програма Кубка світу продовжиться гонкою переслідування серед чоловіків. До неї відібрались українці Дмитро Підручний та Артем Прима.

Кубок світу з біатлону: розклад етапу в Кенморі

• Субота, 16 березня. 23:10. Гонка переслідування — чоловіки
  • Неділя, 17 березня. 19:10. Масстарт — жінки
  • Неділя, 17 березня. 23:20. Масстарт — чоловіки