Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Дві українки кваліфікувалися до масстарту Кубка світу з біатлону в Голменколлені

Дві українки кваліфікувалися до масстарту Кубка світу з біатлону в Голменколлені

Українська біатлоністка Юлія Джима на чемпіонаті світу-2024 в Новому Месті, Чехія.
Юлія Джима. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

Чоловіча гонка проходитиме без участі українців.

Сьомий етап Кубка світу з біатлону продовжиться в норвезькому Голменколлені масстартами серед жінок та чоловіків. Обидві гонки заплановані на суботу, 2 березня.

Список учасників масстартів визначався за двома критеріями: положенням біатлоністів у загальному заліку Кубка світу та квотою етапу, що стартував у Норвегії з індивідуальних гонок.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки Кубка світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Хто з українців кваліфікувався до масстартів?

  • Юлія Джима відібралася до гонки завдяки місцю в топ-25 загального заліку. За підсумками "індивідуалки", яку українка пропускала, вона посідає 23-тю сходинку.
  • Анастасія Меркушина стала найкращою серед українок в індивідуальній гонці — 33-тє місце — та кваліфікувалася за квотою етапу в Голменколлені.

  • Ірина Петренко, що не набирала залікових очок в "індивідуалці", пройшла до списку як четверта запасна завдяки 31-му місцю в загальному заліку.
  • Українські біатлоністи не кваліфікувалися до чоловічого масстарту, попри фініш одразу чотирьох збірників у заліковій зоні індивідуальної гонки. У загальному заліку найвищу сходинку посідає Дмитро Підручний — 35-й.

Повний стартлист жіночого масстарту доступний на сайті IBU за посиланням.

Що відомо?

  • Найкращий результат України в масстартах Кубка світу цього сезону — 13-те місце Юлії Джими в італійському Антгольці.
  • Біатлоністи чоловічої збірної двічі брали участь у чоловічих масстартах Кубка світу: Дмитро Підручний ставав 26-м у Ленцергайде, Артем Прима — 30-м у Антгольці.
  • Перший, жіночий масстарт Голменколлена стартує 2 березня о 14:20 за київським часом. Початок чоловічих змагань — о 16:20.
  • Етап у Голменколлені — передостанній у нинішньому сезоні Кубка світу, що включає до програми масстарти. Гонки цієї дисципліни закриватимуть біатлонний сезон на заключному етапі в канадському Кенморі.
На початок