Україна завоювала три "срібла" у перший день фіналів Євро з жіночої вільної боротьби: результати

Україна завоювала три "срібла" у перший день фіналів Євро з жіночої вільної боротьби: результати

Тетяна Сова-Ріжко
Тетяна Сова-Ріжко. Фото: UWW

Як виступили українки.

Збірна України здобула три срібні медалі на чемпіонаті Європи з жіночої вільної боротьби. Нагороди принесли Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова.

У перший день Євро з жіночої боротьби пройшли змагання у п'яти категоріях, за підсумками яких медалі собі гарантували три українки. До "золотих" фіналів пройшли Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова, водночас Оксана Лівач пробилась до "бронзового" фіналу, а Марія Винник пройшла у втішні сутички.

Оксана Лівач (до 50 кг) не зуміла завоювати "бронзу", програвши "нейтральній" росіянці Мілані Дадашевій. Марія Винник (до 55 кг) у втішних сутичках зазнала поразки від німкені Анастасії Блайвас. А згодом українки ще й програли всі три "золоті" фінали.

Як пройшли "золоті" фінали за участю українок

  • Суперницею Аліни Філіпович (до 59 кг) у сутичці за "золото" стала азербайджанка Альона Колєснік, триразова бронзова призерка Євро. Філіпович не поступилась за рахунком — 3:3, однак Колєснік виграла поєдинок, здобувши останнє очко.
  • Філіпович завоювала перше "срібло" у межах чемпіонату Європи. Це її дебютний виступ на континентальній першості.
  • У категорії до 68 кг Тетяна Сова-Ріжко також зазнала поразки — 2:5 від чинної чемпіонки світу Бусе Тосун з Туреччини.
  • Сова-Ріжко здобула четверту в кар'єрі медаль континентальної першості та друге "срібло". Чемпіонкою Європи вона ставала у 2022 році (до 65 кг).
  • В останньому українському фіналі змагального дня Анастасія Шустова (до 76 кг) зустрілась з чинною чемпіонкою Європи та бронзовою призеркою Олімпіади-2020 Ясемін Адар з Туреччини.
  • Українка не зуміла нав'язати боротьбу — поразка 1:12 — і залишилась зі "сріблом". Це перша медаль Шустової на чемпіонатах Європи.

У п'ятницю, 16 лютого, відбудеться другий і заключний день фіналів у жіночій вільній боротьбі. Збірна України вже гарантувала собі одну медаль: за "золото" боротиметься Ірина Коляденко.

Збірна України на Євро-2024: що відомо?

  • Україна наразі завоювала сім медалей на чемпіонаті Європи з боротьби: чотири "срібла" і три "бронзи". З цим результатом "синьо-жовті" йдуть сьомими в медальному заліку.
  • На Євро-2024 Україна здобула чотири медалі в греко-римській боротьбі: Олександр Грушин виграв "срібло", Парвіз Насібов, Ярослав Фільчаков і Жан Беленюк — "бронзу".
  • Змагання з чоловічої вільної боротьби на Євро розпочнуться у п'ятницю, 16 лютого.
На початок