Збірна України гарантувала ще одну медаль на Євро з жіночої вільної боротьби: хто вийшов у фінал

Ірина Коляденко
Ірина Коляденко. Фото: UWW

Результати українок.

Ірина Коляденко гарантувала Україні медаль на чемпіонаті Європи-2024 з жіночої вільної боротьби. Вона вийшла у "золотий" фінал у категорії до 65 кг.

У перший день Євро з жіночої боротьби пройшли змагання у перших п'яти категоріях, за підсумками яких медалі собі гарантували три українки. До "золотих" фіналів пройшли Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова, вирішальні сутички закриють змагальний день 15 лютого.

Натомість у другий день турніру визначились фіналістки у решті вагових категорій. Збірну України, зокрема, представили бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 Ірина Коляденко та триразова чемпіонка Європи Юлія Ткач-Остапчук. Коляденко стала єдиною серед українок, хто пройшов до "золотого" фіналу.

Як виступила Коляденко

• В 1/8 фіналу Коляденко здолала латвійку Ельму Зідлер — 4:0, а у чвертьфіналі не залишила шансів німкені Енн Нюрнбергер — 10:0.
  • Суперницею Коляденко у півфінальній сутичці стала азербайджанка Еліс Манолова, чотириразова призерка Євро. Українка здобула чергову впевнену перемогу — 11:0.
  • Таким чином, Коляденко вийшла до "золотого" фіналу. У вирішальній сутичці Ірина зійдеться з українкою Катериною Зелених, яка на змаганнях представляє Румунію. Фінал відбудеться у п'ятницю, 16 лютого.

Як виступили інші українки

• З п'яти українських борчинь шанси на медалі за підсумками кваліфікаційних раундів втратила лише Лілія Маланчук (до 53 кг). В 1/8 фіналу вона поступилась триразовій чемпіонці Європи Стальвірі Оршуш з Венгрії з рахунком 5:9.
  • У ваговій категорії до 57 кг Соломія Винник впевнено подолала перші два раунди, здолавши, зокрема, срібну призерку торішнього Євро Жалу Алієву з Азербайджану (12:5). Однак у півфіналі Винник поступилась бронзовій призерці Ігор-2020 Евеліні Ніколовій (6:7) з Болгарії та пройшла до "бронзового" фіналу.
  • Юлія Ткач (до 62 кг) після розгромної перемоги над туркенею Ебру Дагбасі (11:0) в 1/8 фіналу зазнала поразки від німкені Луїзи Німеш у чвертьфіналі (1:7). Завдяки виходу Німеш до "золотого" фіналу Ткач пробилась у втішні сутички за "бронзу".
  • Анастасія Алпєєва (до 72 кг) на шляху до півфіналу здобула дві "сухі" перемоги, однак у сутичці за вихід до "золотого" фіналу проти чемпіонки Європи Александри Ангел з Румунії зазнала травми коліна і програла 5:6. Алпєєва потрапила у "бронзовий" фінал, але її участь у ньому через ушкодження — під питанням.

Втішні сутички та медальні поєдинки відбудуться у п'ятницю, 16 лютого.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з боротьби, дивіться прямі трансляції півфінальних та фінальних сутичок на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Збірна України з боротьби: що відомо?

• За підсумками чемпіонату світу-2023 Ірина Коляденко принесла Україні одну з двох неіменних ліцензій на Олімпійські ігри-2024 — у категорії до 62 кг. Іншу перепустку виборов Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг).
  • На Євро-2024 Україна здобула чотири медалі в греко-римській боротьбі: Олександр Грушин виграв "срібло", Парвіз Насібов, Ярослав Фільчаков і Жан Беленюк — "бронзу".
  • З чотирма нагородами Україна посідає шосте місце в загальному медальному заліку Євро-2024, що триватиме в Бухаресті до 18 лютого.
  • Змагання з чоловічої вільної боротьби на Євро розпочнуться у п'ятницю, 16 лютого.