Збірна України з лижної акробатики назвала склад на етап Кубка світу в Дір-Веллі

Збірна України з лижної акробатики назвала склад на етап Кубка світу в Дір-Веллі

Ексклюзивно
Український лижний акробат Дмитро Котовський
Дмитро Котовський. Фото: Getty Images

Два спортсмени пропустять змагання через травми.

Збірна України з лижної акробатики визначилась зі складом на етап Кубка світу в американському Дір-Веллі. Заявку повідомив головний тренер команди Енвер Аблаєв в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Україна розпочала сезон Кубка світу на двох етапах — у фінській Руці та китайському Чанчуні. За їхніми підсумками українці вибороли лише одну нагороду: "бронза" Дмитра Котовського в Руці.

Наприкінці 2023 року збірна України прибула до США та розпочала підготовку до трьох північноамериканських етапів. Спершу змагання пройдуть в американському Дір-Веллі (3 лютого 2024 року), після чого ще два етапи прийме канадський Лак-Бопорті (10-11 лютого).

На підготовку до етапів Кубка світу в США та Канаді відправилися сім українських лижних акробатів. Втім, як повідомив Енвер Аблаєв, до заявки на етап у Дір-Веллі увійдуть лише п'ять: через травми його пропустять Максим Кузнєцов та Діана Яблонська.

Склад збірної України з лижної акробатики на етап Кубка світу в Дір-Веллі

  • Чоловіки: Дмитро Котовський, Володимир Кушнір, Захар Максимчук, Ян Гаврюк.
  • Жінки: Ангеліна Брикіна.

Кузнєцов, попри пропуск етапу у Дір-Веллі, може потрапити до заявки на канадські змагання у Лак-Бопорті. Яблонська ж натомість пропустить усі північноамериканські етапи Кубка світу.

Кубок світу з лижної акробатики: що відомо

  • Лак-Бопорт прийматиме два етапи Кубка світу після того, як один з них перенесли з іншого канадського міста Ле-Реле. Той етап було заплановано 27 січня.
  • Після північноамериканських етапів Кубка світу у календарі FIS запланований лише один — у казахстанській Алматі. Змагання з лижної акробатики там пройдуть 10 березня.
  • Найкращий результат серед українців у заліку Кубка світу з лижної акробатики належить Дмитру Котовському — п'яте місце. У сезоні 2022/23 він боровся за здобуття Кришталевого глобусу, який програв за підсумками останнього етапу швейцарцеві Ное Роту.
На початок