"Немає чого показувати". Олександр Абраменко не очікує на повернення до змагань з лижної акробатики в сезоні 2023/24

"Немає чого показувати". Олександр Абраменко не очікує на повернення до змагань з лижної акробатики в сезоні 2023/24

Ексклюзивно
"Немає чого показувати". Олександр Абраменко не очікує на повернення до змагань з лижної акробатики в сезоні 2023/24
. Олександр Абраменко. Фото: АР

Ексклюзивний коментар лідера збірної України для Суспільне Спорт.

Олександр Абраменко не планує повертатися до міжнародних змагань з лижної акробатики у сезоні 2023/24. Про це олімпійський чемпіон розповів в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

У попередньому сезоні Абраменко обмежився лише одним етапом Кубка світу, після чого вибув через травму. У березні фристайліст переніс операцію на коліні й відтоді залишається поза змаганнями.

Серйозної травми коліна Олександр зазнав удруге з 2016 року. Тоді фристайліст не змагався цілий рік, але повернувся до Олімпіади-2018 та здобув історичне "золото" збірної України.

Наразі відновлення коліна проходить важче, аніж вісім років тому, пояснив Абраменко. Олімпійський чемпіон також не очікує на своє повернення цього сезону — через пропущену літню підготовку, що є ключовою для зимових виступів акробатів.

"Відновлення триває. Зараз збірна виступає на змаганнях. Я літню підготовку пропустив, тому що відновлювався, а на зиму їхати вже немає сенсу в нашому виді спорту. Ми тренуємося влітку, а взимку вже виступаємо. Що ми зробили влітку, те й показуємо взимку. А якщо я нічого не зробив влітку, то й немає чого показувати", — розповів Олександр.

"У планах — повністю відновитися після травми. Бо наразі відновлення проходить гірше, ніж у 2016 році, є свої нюанси. Але це просто займає більше часу, нічого більше".

У 2023 році Абраменко також припускав, що може повністю відмовитися від продовження кар'єри з лижної акробатики. Головний тренер збірної Енвер Аблаєв восени пояснив, що олімпійський чемпіон на той момент "не визначився" зі своїм майбутнім у професійному спорті.

Лижна акробатика: що відомо?

  • Олександр Абраменко — олімпійський чемпіон 2018 року з лижної акробатики та срібний призер 2022 року в Пекіні.
  • Українець — віцечемпіон світу 2019 року. Вигравав загальний залік Кубка світу за підсумками сезону 2014/15.
  • У листопаді 2023-го Абраменко виставив обидві олімпійські медалі на благодійний аукціон з метою збору коштів на допомогу Україні.
  • Чоловіча команда України з акробатики вже здобула першу медаль сезону 2023/24 на рівні Кубка світу — "бронзу" фінської Руки на стартовому етапі виграв Дмитро Котовський.
На початок