Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Треба ще раз дискваліфікувати, щоб не було досвіду". Кохан емоційно висловився про відсторонення ФЛАУ після фіналу ЧС

"Треба ще раз дискваліфікувати, щоб не було досвіду". Кохан емоційно висловився про відсторонення ФЛАУ після фіналу ЧС

Ексклюзивно
"Треба ще раз дискваліфікувати, щоб не було досвіду". Кохан емоційно висловився про відсторонення ФЛАУ після фіналу ЧС
Михайло Кохан. Фото: Getty Images

Що взагалі сталося.

Михайло Кохан став першим українським легкоатлетом, що фінішував у топ-5 на чемпіонаті світу у Будапешті. У секторі метання молота він став п'ятим з особистим рекордом сезону - 79.59 метра.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

Виступи на чемпіонаті світу Кохан проводив за обмеженої підготовки. Ще у березні метальник потрапив під санкції Федерації легкої атлетики України, що обмежило турніри, на яких він міг змагатися: Кохан спершу змагався лише у складі делегації збірної України. І лише у липні провів перший "самостійний" старт: на Меморіалі Іштвана Гілаї, де переміг та виконав олімпійський норматив.

Загалом перед чемпіонатом світу Кохан мав сім офіційних стартів (два - комерційні). Попри це, український легкоатлет був одним з претендентів на медалі світової першості у Будапешті. Однак після виступу у фіналі чемпіонату світу розкритикував рішення федерації щодо своєї дискваліфікації.

Що саме сказав Михайло Кохан?

22-річний легкоатлет в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт відзначив, що рішення федерації легкої атлетики України позбавило його необхідної практики перед чемпіонатом світу. І натякнув на "байдужість" підсумковим результатом у фіналі, оскільки йому не вдалося потрапити на подіум.

"Та ну що, можливо, треба ще раз дискваліфікувати мене, щоб взагалі не було досвіду. Я не знаю, що трапилось, наче було нормально, але щось пішло не так. Результат? Що четверте, що п'яте, що восьме місце - це все одне і те ж. Треба готуватись далі", - сказав Кохан.

"Все є в мене: і сила є, і техніка нормальна зараз. Та я не знаю, що [сталося], ці угорці постійно кричать, збивають з пантелику, не знаю", - додав легкоатлет.

Саме після фіналу Кохан уперше розповів, за що саме отримав дискваліфікацію. За словами легкоатлета, відбулося це через алкоголь, але наголосив: сталося це у позазмагальний період.

"За що мене дискваліфікували? Тому що мене федерація відсторонила від участі за поведінку мою, але я вважаю це дуже несправедливим. Я не знаю, хто тепер винен у цій ситуації. Не вважаю себе [винним], це не моя провина, що зараз так вийшло. Я знімаю з себе відповідальність, бо абсолютно впевнений, що якби не це, було б набагато краще. Досвід 2019, 2020, 2021, 2022 років були враховані, та зараз було б набагато краще. Але..."

"Через що саме дискваліфікація? Не можна пити пиво спортсменам. Під час змагань? Звісно, ні, після [них]. Коли увесь напружений, війна, усе це дуже сильно нервову систему напружує. Тому треба було якось скинути увесь це. Плюс змагання, командний кубок Європи був. Було дуже важко і морально, і фізично. Що тепер поробиш. Чемпіонат світу пройшов, тепер можна їхати додому".

Кохан також наголосив, що рішення федерації легкої атлетики України фактично "руйнує" йому підготовку на олімпійський сезон. За словами метальника, він планував виступити на ще одному турнірі у вересні, але через дискваліфікацію чемпіонат світу для нього є фактично останнім стартом.

"Чи це останній старт? Так. Ще є старт у вересні, але мене знову-таки не допустять туди. До якого терміну дискваліфікація? До 1 жовтня. А те, що наступний рік Олімпіада, треба вже починати готуватися із вересня... Не дуже я задоволений, але нормально. Слава Україні, слава ЗСУ, дякую усім за підтримку".

Що відомо про відсторонення Михайла Кохана

  • Наприкінці березня Федерація легкої атлетики України повідомила про відсторонення Кохана, а також ще одного метальника молота Михайла Гаврилюка.
  • Відсторонення Кохана та Гаврилюка стосувалося міжнародних турнірів. Винятками ставали змагання, на яких Україна виступала на рівні збірної.
  • У ФЛАУ повідомили, що дискваліфікація Кохана та Гаврилюка була пов'язана з порушенням "етичних норм поведінки" під час Кубку Європи з метань, що відбувся у березні.
  • Термін дискваліфікації, яку наклала на метальників ФЛАУ, складав пів року (до жовтня 2023 року).
  • У квітні Кохан приніс вибачення за поведінку на Кубку Європи з метань, за що отримав відсторонення від ФЛАУ. А у липні виступив на першому комерційному турнірі після санкції від Федерації легкої атлетики України.
  • За час відсторонення Кохан виграв на обох комерційних турнірах - в Угорщині та Словаччині, а також став чемпіоном на Європейських іграх, молодіжному чемпіонаті Європи та чемпіонаті України.
На початок