ФЛАУ відсторонила українських метальників молота Кохана й Гаврилюка від "міжнародних заходів"

ФЛАУ відсторонила українських метальників молота Кохана й Гаврилюка від "міжнародних заходів"

ФЛАУ відсторонила українських метальників молота Кохана й Гаврилюка від "міжнародних заходів"
European Athletics

Обмеження для легкоатлетів діятимуть до 1 жовтня.

Федерація легкої атлетики України запровадила санкції проти метальників молота Михайла Кохана та Михайла Гаврилюка. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Обидва легкоатлети в березні взяли участь у змаганнях Кубка Європи з метальних дисциплін у португальській Лейрії. Кохан з рекордом виграв молодіжний турнір першості (вікова категорія — до 23 років), а Гаврилюк посів 16-те місце в дорослих змаганнях.

Саме на турнірі в Лейрії, заявляє ФЛАУ, метальники "порушили етичні норми поведінки під час участі в складі офіційної делегації національної збірної України". До яких саме дій вдавалися спортсмени, у федерації не зазначають.

Кохану й Гаврилюку заборонили змагатися на всіх міжнародних заходах у статусі індивідуальних спортсменів до 1 жовтня 2023 року. Обом атлетам дозволено брати участь лише у турнірах, на які вони проходитимуть за добором як члени національної збірної.

Найімовірніше це означає, що атлети впродовж півроку не зможуть змагатися на комерційних міжнародних змаганнях, зокрема на Діамантовій лізі. Натомість у складі збірної вони зможуть представляти Україну на Європейських іграх 2023 року в польському Кракові (початок змагань — 21 червня).

Суспільне Спорт звернулося за коментарем до Михайла Кохана та Михайла Гаврилюка, а також представників Федерації легкої атлетики України. На момент публікації новини сторони роз'яснень щодо санкцій не надали.

Хто такі Михайло Кохан та Михайло Гаврилюк

  • 22-річний Кохан — чемпіон Європи з метання молота серед юнаків (2018), юніорів (2019) та молоді (2021). Чемпіон світу серед юнаків (2017). На дебютних Олімпійських іграх посів четверте місце, на чемпіонаті світу 2022 року — сьоме.
  • 24-річний Гаврилюк — чемпіон Європи з метання молота серед юнаків (2016). Дворазовий призер чемпіонатів світу серед юнаків (2015, "срібло") та юніорів (2018, "бронза").

Легка атлетика: останні новини

  • У лютому Михайло Кохан став чемпіоном України з метання молота серед молоді. Водночас його результат став найкращим на турнірі, перевершивши показники дорослої першості.
  • Завдяки "золоту" Кохана в Лейрії збірна України виграла загальний залік Кубка Європи з метальних дисциплін. Усього на турнірі "синьо-жовті" здобули чотири нагороди найвищого ґатунку.
  • На Євро-2023 в приміщенні, який Україна закінчила з чотирма медалями різних ґатунків, метання молота не було представлене серед заявлених дисциплін.

Вибір редакції

На початок