"Великі збитки". Клуб Першої ліги "Скорук" пропустить сезон чемпіонату внаслідок підриву Каховської ГЕС

"Великі збитки". Клуб Першої ліги "Скорук" пропустить сезон чемпіонату внаслідок підриву Каховської ГЕС

"Великі збитки". Клуб Першої ліги "Скорук" пропустить сезон чемпіонату внаслідок підриву Каховської ГЕС
"Скорук" відіграв два сезони на професійному рівні. Фото Ігоря Соболенка / ФК "Скорук"

Представник Дніпропетровщини продовжить діяльність на дитячо-юнацькому рівні.

"Скорук" з Томаківки не гратиме в наступному сезоні Першої української ліги з футболу. Про це повідомляє офіційний сайт клубу.

У попередньому сезоні представник Дніпропетровщини дебютував на рівні другого українського дивізіону. Чемпіонат "Скорук" закінчив на межі топ-10, не зазнавши жодної поразки в другій частині сезону (5 нічиїх і 3 перемоги).

"Скорук" оголосив, що бере паузу в діяльності першої команди клубу на сезон 2023/24 через підрив греблі Каховської гідроелектростанції.

Заява клубу

Підрив російськими військами Каховської ГЕС призвів до збитків у президента клубу Максима Скорука, йдеться в оголошенні клубу.

"«Скорук» — аграрна команда, яка фінансується родиною президента клубу Максима Анатолійовича Скорука. У зв’язку з підривом рашистами Каховської ГЕС, земельні ділянки Нікопольщини залишились без водопостачання і не мають зрошення, внаслідок чого власник клубу кожного дня зазнає великих збитків".

"Керівництво клубу до останнього моменту намагалося вирішити питання із подальшим фінансуванням на найближчий сезон. Але, на жаль, у ситуації, що зараз склалася, усі спроби успіхом не увінчалися".

У клубі наголошують: "Скорук" продовжить свою діяльність на дитячо-юнацькому рівні. А у 2024 році планує поновити виступи й серед професіоналів у чемпіонаті України.

"Задля того, щоб «Скорук» не зник остаточно, керівництво клубу прийняло рішення пропустити сезон 2023/24 у Першій лізі. [...] Керівництво клубу зробить усе, щоб повернутися на професійний рівень вже в сезоні 2024/25. Ми не прощаємося, а говоримо «до побачення», щоб за рік повернутися міцнішими".

ФК "Скорук": історія клубу

  • Клуб засновано у 2000 році, базується в смт Томаківка Дніпропетровської області.
  • Дебютував на професійному рівні в сезоні 2021/22 Другої ліги, який не було дограно через повномасштабне російське вторгнення.
  • Посів друге місце в групі Другої ліги та здобув підвищення в класі на сезон 2022/23. Став 10-ю найкращою командою Першої ліги у 2023 році.

Перша ліга ПФЛ: що відомо

  • Після річної перерви до виступів у Першій лізі наступного сезону повернеться "Вікторія" з Миколаївки. Клуб призупиняв діяльність унаслідок повномасштабного російського вторгнення.
  • З Другої ліги до Першої за підсумками сезону 2022/23 пройшли "Нива" з Бузової та "Хуст" з однойменного міста на Закарпатті.
  • З УПЛ до другого дивізіону вилетіли "Інгулець", "Металіст" та "Львів". Путівки до еліти здобули дебютанти Прем'єр-ліги "Полісся", "Оболонь" та ЛНЗ.
На початок