Італія дозволить 11 фехтувальникам з РФ та Білорусі змагатися на ЧС-2023

Італія дозволить 11 фехтувальникам з РФ та Білорусі змагатися на ЧС-2023

Італія дозволить 11 фехтувальникам з РФ та Білорусі змагатися на ЧС-2023
Президент італійського НОК Джованні Малаго. Фото: AP Photos

28 місцевим спортсменам відмовили у заявці на чемпіонат.

Італія дозволить 11 російським і білоруським спортсменам взяти участь у чемпіонаті світу з фехтування. Першість стартує 22 липня в Мілані.

У березні Міжнародна федерація фехтування (FIE) дозволила росіянам та білорусам повернутися до індивідуальних турнірів у нейтральному статусі. Згодом Міжнародний олімпійський комітет радив усім спортивним федераціям допустити атлетів з двох країн до своїх змагань.

Відтоді приймати росіян відмовилися в ряді європейських країн: етапи Кубка світу в Німеччині, Франції та Польщі були скасовані національними федераціями на знак протесту проти рішення FIE.

Італія, втім, не доєднуватиметься до цього переліку. Президент місцевого НОК Джованні Малаго заявив, що країна дотримуватиметься рекомендацій МОК, зокрема й тих, що стосуються жорстких умов відбору російських і білоруських фехтувальників.

На чемпіонаті світу відтак зможуть стартувати 11 російських і білоруських фехтувальників, що відповідають критеріям МОК. Водночас, за словами Малаго, одразу 28 місцевим спортсменам відмовили в допуску до турніру.

"Обмеження й зобов'язання, які до них застосовуються, були настільки прискіпливими до росіян та білорусів, що з 39 спортсменів, які подавали заявки на чемпіонат, лише 11 зможуть змагатися. До всього, [ці фехтувальники] не перебувають на чолі рейтингів", — цитує функціонера агентство ANSA.

У Росії раніше стверджували, що FIE не допустила до змагань провідних місцевих фехтувальників, серед яких — олімпійські чемпіонки Софія Позднякова та Соф'я Вєлікая.

Водночас росіяни досі не змогли стартувати на жодному міжнародному турнірі з фехтування під егідою FIE. Через заскладні критерії відбору в РФ навіть заговорили про ймовірність бойкоту олімпійскої кваліфікації у фехтуванні.

Україна ж раніше оголосила про бойкот міжнародних змагань, до яких допустять росіян з білорусами. У національній федерації рішення Італії на момент публікації новини не коментували.

Що відомо

  • Чемпіонат світу з фехтування відбудеться в Мілані 22-30 липня.
  • Влітку 2022 року росіяни та білоруси пропускали чемпіонат світу в Каїрі. Україна посіла 11-те місце в медальному заліку турніру.
  • У травні FIE позбавила одиночні змагання Європейських ігор-2022 рейтингових очок після відмови організаторів приймати російських та білоруських фехтувальників. Окремий турнір у контексті олімпійської кваліфікації проведуть восени.
На початок