"Практично нереально". Росія розглядає бойкот змагань з фехтування після недопуску своїх спортсменів

"Практично нереально". Росія розглядає бойкот змагань з фехтування після недопуску своїх спортсменів

"Практично нереально". Росія розглядає бойкот змагань з фехтування після недопуску своїх спортсменів
Збірна Росії з фехтування, фото: AP Photos

Російських фехтувальників не допустили до змагань у Батумі та Мадриді.

Росія розглядає бойкот олімпійської кваліфікації з фехтування після недопуску провідних спортсменів до змагань. Про це повідомляє ESPN, цитуючи президента російського НОК Станіслава Позднякова.

У березні FIE допустив російських та білоруських фехтувальників до змагань під своєю егідою. Рішення вступало у силу у другій половині квітня та відкривало для них шлях участі в олімпійській кваліфікації.

Проте російські та білоруські фехтувальники наразі не виступили на жодному з турнірів під егідою FIE. Спершу вони не змогли взяти участь у рейтинговому турнірі у Сеулі, а також пропустили змагання у Калі та Акапулько. Немає їх у заявках на найближчі турніри з фехтування на шаблях у Батумі та Мадриді.

У четвер, 11 травня, президент Федерації фехтування Росії Ільгар Мамедов розповів, що до турніру у Грузії не допустили провідних російських спортсменок - призерок Олімпіад Софію Позднякову, Яну Єгорян, Софію Велікую та Ольгу Нікітіну. А згодом на тему недопуску російських фехтувальниць висловився і очільник НОК Росії Станіслав Поздняков, який заявив, що Росія розглядає бойкот відбіркових змагань до Парижа-2024.

"Міжнародний олімпійський комітет висуває такі критерії, що участь переважної більшості наших спортсменів і практично всіх керівників національних команд в олімпійських кваліфікаційних та інших змаганнях є практично нереальною".

"Позиція одностайна, наші фехтувальники братимуть участь тільки за умови рівноправності зі спортсменами інших країн, без надуманих чи неправильних параметрів та інших штучних смуг перешкод", – написав Поздняков.

Окрім етапу з жіночої шаблі, російські фехтувальники пропустять змагання у Мадриді, які розпочнуться у п'ятницю, 12 травня.

Склад України на змагання

На змагання в Грузії та Іспанії подала заявки команда Україна. Сумарне представництво "синьо-жовтих" на обох турнірах становитиме дев'ять спортсменів: чотири – у жінок, та п'ять – у чоловіків.

  • Кубок світу в Батумі (шабля, жінки, 12-14 травня): Ольга Харлан, Юлія Бакастова, Аліна Комащук та Олена Кравацька.
  • Кубок світу в Мадриді (шабля, чоловіки, 12-14 травня): Юрій Цап, Андрій Ягодка, Олексій Стаценко, Богдан Платонов та Василь Гумен.

Повернення Росії у фехтування: що відбулося

  • FIE – перша міжнародна федерація (після боксу) з олімпійського виду спорту, що повернула до змагань росіян та білорусів. Однак вони все ще не змагалися на жодних міжнародних стартах.
  • У відповідь на позицію FIE понад 300 фехтувальників виступили із закликом до Міжнародного олімпійського комітету переглянути рішення про повернення росіян.
  • Україна оголосила про бойкот змагань, куди допустять росіян та білорусів.
  • До бойкоту України приєдналася лише Норвегія, інші країни не заявляли про бойкот змагань з фехтування через участь у них росіян та білорусів.

Вибір редакції

На початок