Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Юрай Санітра буде головним тренером усього чоловічого біатлону в Україні

Юрай Санітра буде головним тренером усього чоловічого біатлону в Україні

Ексклюзивно
Юрай Санітра буде головним тренером усього чоловічого біатлону в Україні
. Фото: Dmytro Yevenko/Biathlon.com.ua

Він куруватиме процесом розвитку усього чоловічого біатлону.

Чоловіча збірна України у наступному біатлонному сезоні отримає єдиного головного тренера, який куруватиме команди "А", "Б" та юніорську збірну. Відповідне рішення ухвалила Федерація біатлону України, про що заявив її президент Іван Крулько після визначення складу команд на сезон 2023/24.

Головним тренером усієї команди стане 62-річний словак Юрай Санітра, який останні сім сезонів працює з командою "А" чоловічої збірної України.

"Санітра – відповідальний не лише за команду "А" чоловічу, але й команду "Б" та юніорів. Усі працюють під його керівництвом і за його планом. І всі тренери розуміють, що вони не є автономними, є головний тренер, задачі якого повинні виконувати і так має відбуватися тренувальний процес. Ті, хто в нас юніори, вони мусять розуміти свою перспективу, а головний тренер - бачити їх через тренерів, спілкуючись про їхні кондиції, можливості і залучати до головної команди", – пояснив Іван Крулько.

Також, за словами президента федерації біатлону, Юрай Санітра отримає можливість працювати з чоловічою командою увесь олімпійський цикл, тобто до кінця сезону 2025/26.

"Ми вважаємо, що Юрай Санітра дійсно дав поштовх для плеяди молодих спортсменів. Вони під його керівництвом ростуть, зростають, показують результати. Домовилися з Санітрою, що він працює цей олімпійський цикл – після Олімпіади-2026 зробимо аналіз і будемо приймати рішення. Але я точно можу сказати, що до Олімпіади, якщо нічого не відбудеться надзвичайного, Юрай Санітра працюватиме з чоловічою командою", - сказав Крулько.

Старшим тренером чоловічої команди "Б" у сезоні 2022/23 буде Олександр Кравченко – колишній наставник жіночої збірної України (команда "А"). Саме він перебуватиме з командою на змаганнях Кубка IBU, де виступають біатлоністи збірної "Б".

Читайте більше: Збірна України з біатлону визначила склад на підготовку до сезону 2023/24: хто увійшов у чоловічу та жіночу команди

За що відповідав Юрай Санітра у збірній України з моменту призначення

  • 2016-2020: старший тренер чоловічої збірної України (команда "А")
  • 2020/21: старший тренер чоловічої (команда "А") + жіночої збірної України (команда "А")
  • 2021-2023: старший тренер чоловічої збірної України (команда "А") + особистий тренер Дар'ї Блашко
  • 2023/24: головний тренер усієї чоловічої збірної України

Зміни у збірній Україні з біатлону: що відомо

На початок