"Це було цинічно". Ольга Харлан відреагувала на рішення FIE повернути росіян до змагань

"Це було цинічно". Ольга Харлан відреагувала на рішення FIE повернути росіян до змагань

Ексклюзивно
"Це було цинічно". Ольга Харлан відреагувала на рішення FIE повернути росіян до змагань
. AP

Ексклюзивний коментар Ольги Харлан для Суспільне Спорт.

Олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан у 2023 році вперше за кілька років здобула медалі на рівні Гран-прі та Кубка світу. В жодному з цих турнірів українська спортсменка не зустрічалась з російськими чи білоруськими атлетами.

Після початку повномасштабного вторнення РФ в Україну Міжнародна федерація фехтування (FIE) у березні 2022 року відсторонила росіян та білорусів від міжнародних змагань. Через рік після цього на позачерговому конгресі члени FIE проголосували за допуск фехтувальників з Росії та Білорусі до турнірів з "умовами нейтральності та індивідуальним допуском".

Читайте також: Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях

Оскільки рішення FIE набуває чинності у середині квітня 2023 року, російські та білоруські фехтувальники зможуть взяти участь у цьогорічних чемпіонатах Європи та світу.

Ольга Харлан, яка виступала на конгресі FIE, у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт прокоментувала рішення Міжнародної федерації фехтування поновити спортсменів з Росії та Білорусі. Українська олімпійська чемпіонка зазначила, що FIE готувала цей крок і "буде робити все, щоб представники Росії та Білорусі їздили на змагання" з фехтування. А також сказала, що на конгресі було заявлено, що у росіян та білорусі "усе гаразд" з допінг-пробами.

  • Про рішення Міжнародної федерації фехтування

"Я можу сказати, що це все було заздалегідь продумано. На мою думку, що це рішення було сплановано давно, і вони знали як це зробити. Міжнародна федерація фехтування буде робити все можливе, щоб представники Росії та Білорусі їздили на змагання. Будуть міняти місця проведення, якщо ці фехтувальники не можуть туди поїхати".

  • Про ймовірний бойкот турнірів за участі росіян та білорусів
"Якщо хтось не захоче з ними фехтувати або влаштовуватимуть бойкот, то вже оголосили про покарання за кодексом. Я не знаю, що робити. Я хочу їздити на змагання та жити своє життя, фехтувати, але якщо так...не розумію, що робити".
  • Про позачерговий конгрес FIE

"Я виступала і Вадим МарковичГутцайт. виступав, а також президент Російської федерації фехтування. Я буду казати, як є. Це було цинічно. Коли я приводила інформацію про те, що більша частина їхніх спортсменів є армійцями і перебувають під Путіним, то мені відповіли, що в усіх країн спортсмени представляють якісь армії. Але на те, що їх армія вбиває людей, то ніхто на це не дивиться. По-друге, в мій бік пролунала заява від президента федерації Росії Ілгара Мамедова, що в листопаді мені пропонували приїжджати до Росії та робити мир, я тоді сказала: "Це неможливо ще років 50. Це мінімум". Він у промові згадав це, і сказав, що пропонував нашій збірній "робити мир", а ми ось такі не хочемо".

Читайте також: "45 медалей Олімпіади виграли члени армії, що вбиває". Міністр Кулеба - про намір МОК повернути атлетів з РФ на турніри
  • Про голосування за поновлення росіян та білорусів

"Я винесла з сьогоднішньої події, що країни, які не знають взагалі, що таке фехтування, тобто вони за 4 роки були може на одних змаганнях, мають право голосу. Вони не розуміють, що взагалі коїться...Це дуже боляче. Дуже засмучує. Особисто я не знаю, що робити. Думаю, це дилема для багатьох фехтувальників".

"Я можу сказати, що прогнозувала та думала, що до цього йде. Але мала надію на якийсь кращий світ та підтримку більше ніж зараз є. Нас багато хто підтримував, звичайно, не так багато як проти нас. Але європейські країни сказали, що це неможливо. Азія взагалі мовчала".

Що відомо про фехтування та FIE

  • До березня 2022 року президентом FIE був росіянин Алішер Усманов, який опинився під санкціями як один із російських олігархів, наближених до президента РФ Владіміра Путіна.
  • У травні 2022 року росіянина Станіслава Позднякова усунули від посади президента Європейська конфедерація фехтування (EFC).
  • На Олімпіаді-2020 у Токіо Росія, що виступала під нейтральним прапором, очолила медальний залік у фехтуванні.
На початок