"Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо

"Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо

"Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо
. AP Photos

Яких позицій дотримуються колишні опоненти з біатлонних змагань.

П'ятиразовий олімпійський чемпіон з біатлону Мартен Фуркад підтримав повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Про це француз розповів в інтерв'ю норвезькому виданню NRK.

34-річний Фуркад, що закінчив кар'єру в біатлоні за підсумками сезону 2019/20, минулого року був обраний у статусі члена до Міжнародного олімпійського комітету та його Комісії спортсменів. Саме МОК у січні підтримав ініціативу Олімпійського комітету Азії про повернення російських та білоруських спортсменів до міжнародних стартів на тлі повномасштабної війни в Україні.

Раніше позицію Мартена й Сімона Фуркадів критикував лідер збірної України Дмитро Підручний. Тоді в інтерв'ю Фуркад-старший розповів, що обидва брати виступають проти відсторонення російських спортсменів.

Читайте також: Сімон Фуркад відреагував на критику через його підтримку російських спортсменів: як він це пояснив

Фуркад поділяє погляди тих, хто вважає "дискримінацією" неможливість спортсменам з РФ та Білорусі змагатися на міжнародних стартах через їхні паспорти. Та заздалегідь дистанціюється від будь-яких звинувачень у симпатизуванні росіянам, яким протистояв на тлі допінгових скандалів під час кар'єри біатлоніста.

Відповідь колишньому французькому опоненту надав лідер збірної Норвегії Йоганнес Бьо, що в лютому здобув два "золота" чемпіонату світу в Обергофі. Той висловився проти повернення росіян та білорусів, зробивши наголос на тісних зв'язках спорту з державною пропагандою РФ.

Що сказав Мартен Фуркад

Француз наполягає, що російські та білоруські атлети насамперед мають права як спортсмени, які той відстює в статусі члена МОК.

"Багато хто зрозуміє, багато хто - ні. Я не кажу, що володію правдою та стою вище за інших. Але як людина я маю власні погляди на це [питання]".

"Як спортсмен та представник [атлетів] я вірю, що ми маємо розглянути дозвіл російським та білоруським спортсменам повернутися до змагань. Це головний меседж. Мене обрали до МОК захищати спортсменів. І я почуваюся, ніби певною мірою їх не захищаю. Звісно, вони - росіяни та білоруси, але також і спортсмени. Я гадаю, що їх варто захищати за цим принципом".

"Я повністю підтримую народ України. Ця війна - жахлива. Не існує частини мене, що розуміє російську владу або її дії. ... Я боровся з Росією протягом своєї кар'єри через допінг. Я був не один такий, але один з небагатьох, хто займав публічну позицію проти РФ та її влади. Через це інколи мені було страшно - ніколи не знаєш, що може статися. Але я не дам нікому нагоду звинуватити мене в проросійських поглядах".

"Ми можемо об'єднуватися навколо релігій, країн та поглядів. Всередині цієї мирної арени - спортивного стадіону - ми здатні продемонструвати світу, що можемо бути щасливі разом та змагатися один з одним зі спортивними цінностями. Я від першого дня відстоював цю позицію. Я зрадив би себе і те, за що борюся, якби цього не відстоював".

Фуркад також прокоментував заяви міської голови Парижа Анн Ідальго, що висловилася проти залученості російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року в столиці Франції.

"Мені буде дуже соромно за свою країну, якщо вона вирішить усунути російських та білоруських спортсменів від змагань".

"Ми дуже пишаємося тим, аби показати світу, наскільки красива Франція. І я не можу зрозуміти, як ми можемо вітати світ без російських та білоруських спортсменів. Для мене це не [позиція], яку ми можемо посідати".

"Якщо ми не обговорюємо [Олімпіаду-2024] у Парижі, це буде [зимова Олімпіада 2026-го в] Кортіні або [літні Ігри 2028-го в] Брізбені. Для цієї теми немає дедлайнів. Справа не в тому, коли. А в тому, чи дозволять їм змагатися. І я вважаю, що їм мають це дозволити".

"Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо
Мартен Фуркад та Йоганнес Бьо у 2018 році. AP Photos

Як відповів Йоганнес Бьо

Чинний лідер Кубка світу з біатлону виступає за подальше усунення російських та білоруських спортсменів. Та розраховує, що в довгостроковій перспективі це може докластися до закінчення війни в Україні.

"Я поважаю думки Фуркада. І він напевно визначився в чомусь, що веде до таких пояснень. Я з цим не згоден", - цитує біатлоніста NRK.

"Я розумію обговорення того, аби не змішувати спорт з політикою. Але я гадаю, що це важко, коли росіяни мають такі тісні зв'язки між спортом та армією. Величезна частина [збірної з біатлону] фінансується армією".

Бьо послався на заяву ексбіатлоністки Ольги Зайцєвої, що висловила готовність самостійно піти на війну в Україні та наголосила на снайперських здібностях біатлоністів.

"Це так нереально - коментувати це. Наразі, за тісних зв'язків між спортом, збройними силами та політикою в Росії, я вважаю, ми маємо все одно їх усунути".

"Я вважаю, важливо не дозволити нікому [з росіян] змагатися за межами кордонів РФ. ... Впродовж часу російським спортсменам напевно буде дуже важко. Але, можливо, роздратування стане таким сильним, що докладеться до закінчення війни або інших проблем. Цього не станеться, якщо ви перекладатиме це на інших. Це складна дилема. Це важко для спортсменів. Ми їм співчуваємо, але водночас за цим стоїть дещо більше".

"[Мартен Фуркад] зробив багато чого. [Але] в цьому питанні, як на мене, він дещо помиляється. Буде цікаво подивитися, що буде далі".

Повернення РФ до спорту: останні новини

  • Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт проінформував президента МОК Томаса Баха про можливість бойкоту Олімпійських ігор у разі допуску до них росіян і білорусів. Про це йдеться в листі, адресованому німцеві очільником українського НОК.
  • 35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади. Зазначається, що до їх переліку ввійшли США, Німеччина та Франція, серед інших країн.
  • Міжнародний союз велосипедистів підтримав потенційне повернення спортсменів з РФ. Це дозволить їм брати участь у чемпіонатах світу та Європи в нейтральному статусі.
На початок