Україна – 11-та в змішаній естафеті на ЄЮОФ-2023: результати гонки

Україна – 11-та в змішаній естафеті на ЄЮОФ-2023: результати гонки

Україна – 11-та в змішаній естафеті на ЄЮОФ-2023: результати гонки
EYOF Friuli Venezia Giulia 2023

Результати останньої біатлонної гонки турніру.

На Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2023 із зимових видів спорту, що триває в італійському регіоні Фріулі-Венеція-Джулія, розіграли останній комплект нагород у біатлоні. Фінальною гонкою програми в цьому виді спорту стала змішана естафета.

Українську команду в міксті представили Олександра Меркушина, яка вже завоювала на цьому турнірі "золото" (у спринті) та "бронзу" (в індивідуальній гонці), Тетяна Тарасюк, Іван Стеблина та Микола Грущак.

Як минула змішана естафета

Єдину командну гонку фестивалю для України розпочала Олександра Меркушина. Лідерка збірної з шести патронів відпрацювала стартову стрільбу лежачи й попри хибу вийшла з рубежу першою, заливши позаду Італію, Чехію та Швейцарію, які не мали промахів. На стійці Меркушина закрила всі мішені та, покинувши стрільбище першою, створила відрив майже 28 секунд від італійської команди. До передачі естафети Олександра збільшила гандикап до понад 40 секунд.

Читайте також: Олександра Меркушина виграла спринт на ЄЮОФ-2023. Це перше "золото" України на турнірі

На другий етап вийшла Тетяна Тарасюк. Українка опустилася на третю позицію після стрільби лежачи, витративши два додаткові патрони та провівши майже 48 секунд на рубежі. Україну обійшли Франція та Чехія. На наступній стрільбі Тарасюк, яка підійшла до неї на п'ятій позиції, використала вже три запасні патрони, уникши штрафних кіл, та зберегла місце в топ-5.

Третій етап довірили Іванові Стеблині, який приймав естафету вже на сьомому рядку. Після першої стрільби позиції України погіршилися: Стеблина заробив одразу два кола штрафу та опустився на восьмий рядок. Наступний вогневий рубіж також минув для біатлоніста невдало: він вирушив на ще одне коло штрафу та впав на 10-ту сходинку.

Фінішером гонки став Микола Грущак. На свій перший вогневий рубіж він прибув уже 12-им: із відставанням понад 4:40 хвилини від німецької команди, що перебувала в лідерах. Спортсмен приніс іще одне коло штрафу. На завершальній стрільбі українець обійшовся без кіл штрафу та використав два запасні патрони. Грущаку вдалося відіграти одну позицію.

У підсумку Україну фінішувала на 11-му місці, програвши чемпіонам – збірній Франції – майже п'ять з половиною хвилин.

ЄЮОФ-2023. Біатлон. Змішана естафета

  1. Франція (2+14) 1:17:11.3
  2. Німеччина (0+13) +1:2
  3. Італія (1+11) +23.0
  4. Чехія (3+10) +39.1
  5. Словенія (1+12) +1:54.6
  6. Австрія (2+12) +2:25.3
  • ...11. Україна (4+17) +5:28.2
Читайте також: "Один з найкращих моментів у моїй спортивній кар'єрі". Олександра Меркушина – про перше "золото" України на ЄЮОФ-2023
На початок