Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Антон Дудченко – срібний призер чемпіонату Європи з біатлону в індивідуальній гонці!

Антон Дудченко – срібний призер чемпіонату Європи з біатлону в індивідуальній гонці!

Антон Дудченко – срібний призер чемпіонату Європи з біатлону в індивідуальній гонці!
. Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Це друга медаль України на Євро-2023 з біатлону.

Чемпіонат Європи з біатлону продовжився другою індивідуальною гонкою: після чоловіків на старт вийшли чоловіки, які пробігли 20-кілометрову гонку. У жіночій гонці збірна України завоювала першу нагороду: віцечемпіонкою Європи стала Юлія Джима, для якої це уже 10 медаль на рівні континентальних першостей.

Читайте також: Результат індивідуальної гонки на Євро переглянули після протесту тренера чемпіонки: у Джими – "срібло", а не "бронза"

У чоловічій гонці збірна України використала повну квоту, у гонці змагалися шестеро спортсменів: Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Тарас Лесюк та Денис Насико.

Жоден з українців не зміг пройти цю гонку без штрафних хвилин, як мінімум одну хибу зробили усі. Водночас, перед останньою стрільбою одразу три українці йшли у топ-15, а Антон Дудченко перебував на п'ятому місці - він відставав трохи більше, ніж на хвилину від проміжного третього місця. Попереду були норвежці Ендре Стрьомсгейм та Вебьорн Серум, німець Філіпп Наврат та француз Амброс Менер.

Останній вогневий рубіж Дудченко зміг пройти чисто, тоді як два з трьох його головних суперників схибили. Німець Наврат та норвежець Серум заробили одразу по дві хвилини штрафу, що відкинуло їх нижче. А за рахунок швидкострільності Дудченко також збільшив перевагу над словенцем Ловро Планко, що став його ключовим суперником. Дудченко відстрялвся на 13 секунд швидше за Планко - на виході зі стрільби перевага українця над словенцем становила 15 секунд. І вони боролися за другу позицію.

Останнє коло Дудченко їхав фактично за спиною у Планко (стартував одразу наступним у гонці), Антона вели по показнику словенця. І на фініші Дудченко випередив Планко на 12 секунд. Цей результат приніс Антону Дудченку "срібло" чемпіонату Європи, а Планко став бронзовим призером.

Читайте також: Юлія Джима – срібна призерка чемпіонату Європи в індивідуальній гонці! Результати гонки змінені

Чемпіоном Європи (і одним з трьох спортсменів, хто пройшов чисто усі рубежі) став норвежець Стрьомсгейт, який більш ніж на дві хвилини випередив Дудченка на фініші.

Наврат і Серум, які претендували на медаль до останньої стрільби, зрештою закінчили гонку на п'ятому та шостому місці відповідно.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Другий результат серед українців показав Артем Тищенко: у нього теж одна хвилина штрафу, а на фініші - 12-а позиція. У Богдана Цимбала дві хвилини штрафу на 19-е місце. Усі інші українці хибили більше, відтак фінішували поза топ-35.

За чистим часом на дистанції Антон Дудченко показав восьмий результат, а найкращим став німець Філіпп Наврат. Інші українці доволі щільно пробігли гонку саме за чистим часом: Прима, Цимбал, Насико та Тищенко програли за цим показником від 2:50 хвилин до 3:14 хвилин.

 • Чемпіонат Європи: індивідуальна гонка, чоловіки
 1. Ендре Стрьомсгейм (Норвегія, 0+0+0+0) 51:05.9
 2. Антон Дудченко (Україна, 0+1+0+0) +2:04.7
 3. Ловро Планко (Словенія, 1+0+0+0) +2:16.5
 4. Ерленн Бьонтегор (Норвегія, 1+0+1+0) +2:34.1
 5. Філіпп Наврат (Німеччина, 0+1+0+2) +2:44.3
 6. Вебьорн Серум (Норвегія, 1+0+0+2) +2:58.3

...

 • 12. Артем Тищенко (0+0+1+0) +3:58.7
 • 19. Богдан Цимбал (1+0+0+1) +4:45.9
 • 37. Артем Прима (1+0+1+2) +6:31.9
 • 46. Тарас Лесюк (0+2+1+1) +7:25.2
 • 64. Денис Насико (1+2+1+2) +8:56.8
На початок