Біатлон: Кубок IBU
Юлія Джима – срібна призерка чемпіонату Європи в індивідуальній гонці! Результати гонки змінені

Оновлено
. Юлія Джима, фото: GETTY IMAGES

Повні результати індивідуальної гонки на чемпіонаті Європи.

Чемпіонат Європи з біатлону у 2023 році розпочався індивідуальними гонками. Першими на старт вийшли жінки, які пробігли 15-кілометрову дистанцію. У складі збірної України стартували п'ять спортсменок (усі, хто заявлений на Євро): Олена Білосюк, Любов Кип'яченкова, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос та Юлія Джима.

Серед спортсменок з великом досвідом на рівні Кубка свтіу також бігли у цій гонці, серед інших, німкеня Ванесса Гінц, шведка Стіна Нільсон, Аліна Стремоус з Молдови, латвійка Байба Бендіка, болгарка Мілена Тодорова.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

До останньої стрільби з українок підійшли з шансами на нагороди дві спортсменки: Олена Білосюк (три стрільби чисто) та Юлія Джима (одна хвилина штрафу). На підході до вогневого рубежу Юлія йшла на дев'ятому місці, а Олена - одинадцятою.

На стійці Білосюк стріляла майже 45 секунд і зробила одразу три промахи - це позбавило її будь-яких шансів, а на останньому колі Олена програла ще більше ходом і зрештою фінішувала останньою з українок.

З іншого боку, Юлія Джима відстрілялася за 26 секунд і не зробила жодного промаху! Це дозволило їй піднятися на третю позицію: відставання від лідерки складало 46 секунд, від другого місця - 31 секунду, а перевага над четвертим місцем - 18 секунд.

На останньому колі Джима була однією з найшвидших, впевнено втримала третю позицію і лише на шість секунд відстала від "срібла". Тож третє місце і "бронза" для Юлії Джими у цій гонці!

ОНОВЛЕНО: Після завершення гонки було подано протест на результат Мікели Каррари, яка виграла гонку. Їй додали дві хвилини штрафу, відтак італійка опустилася з першого на 11-е місце. А Юлія Джима відповідно виграла "срібло". Чемпіонкою стала німкеня Ліза Марія Шпарк.

Другий результат серед українок показала Анна Кривонос, яка теж закінчила гонку з одним промахом. У 25-річної українки 16-е місце у гонці.

У Анастасії Меркушиної три промахи у гонці та фініш на 24-місці. Також з трьома хвилинами штрафу закінчила гонку Любов Кип'яченкова, яка фінішувала у топ-40.

"Золото" в індивідуальній гонці здобула 25-річна італійка Мікела Каррара, у неї одна хвилина штрафу, але найкращий час на дистанції. На фініші вона майже на 50 секунд випередила 22-річну німкеню Лізу Марію Шпарк, яка стала однією з трьох спортсменок, що відстрілился без промахів.

У топ-6 також фінішувлаа досвідчена німкеня Ванесса Гінц: одна хвилина штрафу. Претендували на медаль до останньої стрільби також Бендіка та Тодорова, але обидві схибили двічі і фінішували нижче.

За чистим часом Юлія Джима показала восьмий результат у гонці, а друга найкраща з українок - Анастасія Меркушина (17-й час). Якщо глянути за швидкістю на дистанції, то тут найкращою серед українок теж стала Юлія Джима: 1 хвилина 3 секунди відставання по часу Каррари. Меркушина програла трохи більше двох хвилин, Білосюк та Кип'яченкова - трохи менше трьох, а Кривонос - 3 хвилини 20 секунд.

Найближчим часом дивіться повний запис гонки на ютуб-каналі Суспільне Спорт.
  • Євро-2023 з біатлону: результати індивідуальної гонки (жінки)