Українки Магучіх і Табашник здобули "срібло" і "бронзу" на етапі Діамантової ліги в Сілезії

Українки Магучіх і Табашник здобули "срібло" і "бронзу" на етапі Діамантової ліги в Сілезії

Українки Магучіх і Табашник здобули "срібло" і "бронзу" на етапі Діамантової ліги в Сілезії
AP

Свою першу медаль цього сезону здобуває Катерина Табашник.

У польському Хожуві на дев'ятому етапі Діамантової ліги закінчилися змагання зі стрибків у висоту серед жінок.

Серед дев'яти учасниць турніру опинилися одразу чотири українки: Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Катерина Табашник та Ярослава Магучіх. Остання проводила свій перший турнір після здобуття "срібла" світової першості в Юджині у липні.

Читайте також: Ярослава Магучіх – віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту! Це друга медаль України на ЧС-2022

У Польщі українкам протистояла Елена Валлортігара - бронзова призерка ЧС-2022, що у фіналі програла Ярославі два сантиметри. Ще дві учасниці турніру - Надєжда Дубровіцкая та Сафіна Садуллаєва - увійшли до топ-10 фіналісток світової першості.

Магучіх у Хожуві боролася вже за четверте "золото" Діамантової ліги цього сезону. Раніше вона демонструвала найкращі результати на етапах в Юджині (2.00 м), Рабаті (1.96) та Парижі (2.01), двічі встановлюючи поточні рекорди сезону у світі.

Геращенко цього сезону здобула три медалі Діамантової ліги - два "срібла" та "бронзу". Ще дві медалі здобувала Левченко - "бронзу" українського подіуму в Парижі та "срібло" в Стокгольмі.

Читайте також: Українські стрибунки у висоту взяли усі місця на подіумі етапу Діамантової ліги в Парижі

Як минув турнір на етапі в Сілезії

Першою з українок вибула з боротьби за медалі Юлія Левченко. Вона стала однією з двох учасниць (разом з американкою Рейчел Маккой), що з трьох спроб не перестрибнули позначку в 1.88 метра. Магучіх і Табашник подолали її з першої спроби, Геращенко - з другої.

Визначним став вже наступний бар'єр у 1.92 метра. З трьох спроб його не подали п'ять спортсменок, серед яких опинилися Геращенко й Табашник. Остання достроково гарантувала собі третє місце за рахунок числа спроб на попередній позначці.

Магучіх підкорила висоту з третьої спроби, а її єдиною суперницею залишилися представниця Узбекистану Садуллаєва. Сафіна одна вийшла на висоту в 1.95 м - Магучіх замовила одразу 1.98 - та не змогла її подолати.

Ярослава залишилася єдиною в секторі та не використала три своїх спроби на позначці 1.98 м. "Золото" виграє Садуллаєва, а дві з чотирьох українок закінчують змагальний день у Польщі на подіумі втретє поспіль у поточному сезоні.

 • Діамантова ліга. Силезія: стрибки у висоту
 1. Сафіна Садуллаєва (Узбекистан) - 1.92 м
 2. Ярослава Магучіх (Україна) - 1.92 м
 3. Катерина Табашник (Україна) - 1.88 м

...

 • 6. Ірина Геращенко (Україна) - 1.88 м
 • 9. Юлія Левченко (Україна) - 1.84 м

Що означає це результат

 • Четверта медаль Ярослави Магучіх у сезоні Діамантової ліги. В її активі три "золота" (Юджин, Рабат та Париж), тоді як у Стокгольмі вона сенсаційно посіла п'яте місце.
Читайте також: Магучіх уперше в сезоні не виграла змагання зі стрибків у висоту, Левченко та Геращенко - на подіумі Діамантової ліги
 • Катерина Табашник виграла свою другу "бронзу" на рівні Діамантової ліги. Востаннє вона брала медаль на цьому рівні у 2018 році на етапі в Рабаті.
 • Ірина Геращенко вдруге у сезоні не здобула медаль на Діамантовій лізі. На попередніх чотирьох етапах вона виграла два "срібла" (Рабат, Париж) та одну "бронзу" (Стокгольм), фінішувавши на четвертій позиції у Юджині. Також Геращенко вперше у сезоні не взяла висоту 1.90 м і вище.
 • В активі Юлії Левченко залишаються лише дві медалі на рівні Діамантової ліги у 2022 році: "срібло" у Стокгольмі, "бронза" у Парижі.
 • Завдяки сьогоднішнім результатам Табашник та Магучіх медальний лік України на змаганнях зі стрибків у висоту на Діамантовій лізі цього сезону досяг позначки у 10 нагород. У сезоні-2021 сумарний доробок українок склав шість медалей.
На початок