Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
Андрій Проценко – бронзовий призер ЧС-2022 зі стрибків у висоту! Це перша медаль України

Андрій Проценко – бронзовий призер ЧС-2022 зі стрибків у висоту! Це перша медаль України

Андрій Проценко – бронзовий призер ЧС-2022 зі стрибків у висоту! Це перша медаль України
Андрій Проценко, фото: AP Photos

Це також перша медаль в кар'єрі Проценка на чемпіонаті світу.

Україна завоювала першу медаль чемпіонату світу з легкої атлетики-2022! Її здобув стрибун у висоту Андрій Проценко, що представляє Херсонщину.

34-річний Проценко упродовж останньої декади є одним з лідерів світових стрибків у висоту, однак лише на ЧС-2022 уперше в кар'єрі пройшов кваліфікацію та вийшов до фіналу. Українець всьоме змагається на світовій першості, але усі попередні рази не долав відбірковий етап.

У кваліфікації Проценко стрибнув 2.30 м - його найкращий результат сезону. Уже безпосередньо у фіналі спортсмен, що 40 днів провів в окупації на Херсонщині на початку 2022 року, зміг покращити цей результат.

Читайте також: Український легкоатлет Проценко після 40 днів вибрався з окупованої Херсонщини. Його історія виїзду

Андрій Проценко стартував з висоти 2.19 м, взяв її з другої спроби. Тоді успішно подолав 2.24 м, а найбільші проблеми виникли у нього на планці 2.27 м - її українець взяв взяв лише з третього стрибка!

Він став одним із десяти стрибунів, хто перейшов на висоту 2.30 м, і зміг взяти її з першої спроби! Цей стрибок дав Проценку певну перевагу за спробами, адже планку 2.30 м взяли лише п'ятеро атлетів, не всі з першої спроби.

Наступна висота 2.33 м - і її Андрій Проценко теж взяв з першої спроби! Лише він та Мутаз Баршим змогли з першого разу підкорити цю планку. З другої спроби її взяв Джанмарко Тамбері, з третьої - кореєць Ву Санхьок.

Планку 2.35 м Проценко не взяв з двох спроб, тоді як Баршим та Санхьок підкорили її. Однак Тамбері усі три свої спроби не використав, як результат обійти українця за спробами його не вдалося!

Андрій переніс останній стрибок на планку 2.37 м, був близьким, але не взяв її. Відтак, з результатом 2.33 м українець здобув "бронзу" чемпіонату світу.

Читайте також: Шлях Андрія Проценка до медалі чемпіонату світу: втілення мрії після шести невдач та періоду в окупації

Сахньок одного разу невдало стрибнув 2.37 м, переніс дві спроби на 2.39 м - теж безуспішно. Він залишився срібним призером світової першості.

А от чемпіоном став Мутаз Баршим - катарець з першої спроби взяв усі планки (2.24 м, 2.27 м, 2.30 м, 2.33 м, 2.35 м, 2.37 м). Залишившись наодинці в секторі, Баршим замовив висоту 2.42 м (рекорд чемпіонатів світу), але з першої спроби не взяв її, після чого припинив змагання.

  • Стрибок у висоту: чоловіки, фінал
  1. Мутаз Баршим (Катар) - 2.37 м
  2. Ву Санхьок (Республіка Корея) - 2.35 м
  3. Андрій Проценко (Україна) - 2.33 м
  4. Джанмарко Тамбері (Італія) - 2.33 м
Читайте також: Інтерв'ю Андрія Проценка перед стартом чемпіонату світу

Що відомо

  • Суспільне Спорт кілька разів упродовж сезону спілкувалося з Андрієм Проценком. Читайте тут його інтерв'ю про перший місяць життя в окупації, а тут - про виїзд з Херсонщини.
  • Це перша медаль для України на чемпіонаті світу-2022 з легкої атлетики. І перша у чоловічих стрибках у висоту з 2015 року, коли Богдан Бондаренко став віцечемпіоном світу.
На початок