"Очікував іншої реакції". Олег Верняєв - про зміну ставлення до гімнастів через війну в Україні

"Очікував іншої реакції". Олег Верняєв - про зміну ставлення до гімнастів через війну в Україні

Ексклюзивно
"Очікував іншої реакції". Олег Верняєв - про зміну ставлення до гімнастів через війну в Україні
Олег Верняєв. Фото: AP Photos

Олімпійський чемпіон звернув увагу на те, що залишився здивований навіть реакцією деяких українських гімнастів.

Український гімнаст Олег Верняєв розповів про зміну ставлення до інших спортсменів через їхню позицію щодо повномасштабного вторгнення Росії.

Верняєв з початку повномасштабної війни Росії в Україну активно засудив дії РФ. А також вступив у лави Збройних Сил України та брав участь у благодійних акціях на підтримку громадян, які постраждали від війни.

Крім засудження війни, Верняєв критикував і деяких гімнастів через їхню позицію щодо вторгнення Росії. Зокрема експартнера по збірній Україні Максима Василенка, який просив "врятувати Херсон від український ракет".

Читайте також: "Спаси Херсон від українських ракет". Український гімнаст опублікував допис про обстріли міста Україною

В інтерв'ю телемарафону "Єдина країна" Верняєв зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення його позиція щодо інших гімнастів суттєво змінилася. І причина полягає саме у реакції на війну в Україні.

"Моє ставлення до колег (російських та деяких українських) змінилося, адже я очікував іншої реакції. Але жодної підтримки не було. Тільки іноземні спортсмени - з Франції, Німеччини, США, з усіх країн - пишуть та допомагають і фінансово, і морально", - сказав Верняєв.

Гімнаст також розповів про те, як саме війна змінила його життя. За словами Верняєва, у перші місяці він займався виключно волонтерською діяльністю, і лише останнім часом отримав можливість повернутися до тренувань.

"Війна дуже змінило моє життя. Замість тренувань, ми займаємося волонтерством, допомагаємо людям, збираємо все, що можемо і відправляємо на Харків. Мій батько, мої друзі - ми всі разом допомагаємо, як можемо. Зараз з'явилося трохи більше часу на тренування, але на самому початку повномасштабної війни ми не тренувалися зовсім, адже було не до цього".

Верняєв все ще залишається поза спортом - у середині липня його дискваліфікували на чотири роки через позитивний допінг тест. Проте на початку липня гімнаст в інтерв'ю Football Hub розповів, що найближчим часом відбудеться суд, у якому він намагатиметься скоротити дискваліфікацію до двох років.

Хто такий Олег Верняєв

  • 28-річний український гімнаст, що народився у Донецьку.
  • Верняєв - олімпійський чемпіон Ріо-2016 на брусах, а також віцечемпіон Олімпіади-2016 у багатоборстві.
  • Також у доробку Верняєва чотири медалі чемпіонатів світу на брусах (чемпіон-2014) та "бронза" ЧС-2019 у багатоборстві. Крім цього, він є 6-разовим чемпіоном Європи (усього на рівні континентальних першостей виграв 12 медалей).

Як український спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ

На початок