Більше десяти мільярдів доларів. Бюджет Олімпіади-2020 майже вдвічі перевищив заплановану суму

Більше десяти мільярдів доларів. Бюджет Олімпіади-2020 майже вдвічі перевищив заплановану суму

Більше десяти мільярдів доларів. Бюджет Олімпіади-2020 майже вдвічі перевищив заплановану суму
. АР

Через що організаторам довелось витратити додаткові кошти.

Минулорічна Олімпіада в Токіо, відкладена на рік через пандемію COVID-19, коштувала організаторам майже вдвічі більше, ніж йшлося у початковому бюджеті змагань.

Токіо виборов право на проведення 32-х літніх Олімпійських ігор ще у 2013 році. Після перемоги японської заявки організатори підрахували, що на підготовку змагань доведеться витратити 734 мільярди єн (на той момент — 7,3 мільярда доларів).

Утім, на тлі поширення коронавірусної хвороби Олімпіаду довелося відкласти до літа 2021 року. У грудні 2020 року організатори повідомили, що саме лише відкладення Ігор на рік коштуватиме додаткові 294 мільярди єн (2,1 мільярда доларів).

Зрештою, у вівторок, 21 червня, за 10 місяців після закінчення змагань, організаційний комітет Токіо-2020 підбив фінансові підсумки турніру. Фінальні витрати на проведення склали 1,42 трильйона єн (10,4 мільярда доларів).

Читайте також: Голова оргкомітету Олімпіади-2020 пішов у відставку через сексистський скандал

Із чим пов’язані додаткові витрати?

Інформаційне агентство Reuters підкреслює, що значною мірою бюджет розширився через тотальну реконструкцію Японського національного стадіону, що був зведений з нуля на місці зруйнованого Національного олімпійського стадіону упродовж 2016-19 років.

Також на підсумковий кошторис вплинула вже згадана необхідність відкладення Олімпіади на рік, що також потягнула за собою додаткові витрати на дотримання всіх необхідних протиепідемічних заходів.

Утім, організаторам вдалося перевиконати попередній фінансовий план на 29 мільярдів єн (213 мільйонів доларів) у порівнянні з очікуваними витратами, що були озвучені в грудні 2021 року.

Читайте також: Українські спортсмени отримають призові виплати від держави за 4-6 місця на Олімпіаді-2020

Скільки коштували попередні Олімпіади?

  • Попередник Ігор у Токіо — Олімпіада-2016 в Ріо — обійшлася у 13,1 мільярда доларів, за даними агентства Associated Press.
  • У 2012 році організатори Олімпіади в Лондоні оголосили, що фінальна вартість змагань 10 років тому склала 8,9 мільярда фунтів (14,3 мільярда доларів).

Як Україна виступила в Токіо?

  • Збірна України посіла 44-те підсумкове місце в медальному заліку Олімпіади з 19 медалями різних гатунків: серед них одне “золото”, шість срібних та 12 бронзових нагород.
  • Єдину золоту медаль українській збірній приніс Жан Беленюк, що став найкращим у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг.
Читайте також: Волонтерку Токіо-2020 запросили в Ямайку. Вона допомогла місцевому бігуну виграти "золото": відео
На початок