Волонтерку Токіо-2020 запросили в Ямайку. Вона допомогла місцевому бігуну виграти "золото": відео

Волонтерку Токіо-2020 запросили в Ямайку. Вона допомогла місцевому бігуну виграти "золото": відео

Волонтерку Токіо-2020 запросили в Ямайку. Вона допомогла місцевому бігуну виграти "золото": відео AP

Допомога волонтерки допомогла спортсменові стати чемпіоном Токіо-2020.

До Олімпіади у Токіо ямайський бігун Генсл Парчмент не мав в активі золотих нагород найвищого рівня. На Іграх у Лондоні в 2012 році він фінішував третім, на чемпіонаті світу в 2015-м виграв срібну нагороду.

На Олімпіаді-2020 Парчмент зміг стати олімпійським чемпіоном у бігу на 110 метрів з бар'єрами. Хоча він пробіг на 0.01 секунду повільніше, аніж шість років тому на чемпіонаті світу, з цим часом він зміг виграти перше "золото" на такому рівні.

Проте й цієї нагороди ямайський бігун міг не здобути. Якби не допомога однієї волонтерки.

Що трапилося?

Перед фіналом у бігу на 110 метрів з бар'єрами Парчмент мав подолати три етапи кваліфікації: попередню, а також півфінали та фінал. Першу кваліфікацію ямаєць пробіг з другим часом, а вже наступного дня мав бігти у півфіналі.

На півфінальний забіг Парчмент міг не потрапити взагалі. Спортсмен помилково сів не в той автобус, через що замість стадіону поїхав у зовсім інше місце.

Парчмент ризикував запізнитися на старт розминки та не потрапити взагалі на стадіон для півфінального забігу. Але йому допомогла одна з волонтерок Токіо-2020 Тіяна Стойковіч: жінка дала спортсменові гроші на таксі, завдяки чому він прибув на змагання вчасно.

Півфінальний забіг Парчмент пробіг другим, але цього вистачило для виходу у фінал. А вже у фіналі ямаєць став найкращим за підсумками забігу.

Що відбулося далі?

Після перемоги у фіналі Парчмент виклав відео в Instagram, де подякував волонтерці за допомогу, відзначивши її внесок у здобуту ним медаль. А також подарував фірмову майку збірної Ямайки й повернув гроші, які вона йому позичила на таксі.

Влада Ямайки, в свою чергу, вирішила, що цієї подяки від спортсмена недостатньо, враховуючи "золото" Олімпіади-2020. Міністр туризму Ямайки Едмунд Бартлетт офіційно запросив волонтерку до країни та подякував їй під час спеціального заходу, що відбувся у посольстві в Токіо.

"Ви назавжди потрапите у священні зали спортивної історії Ямайки, тому що допомогли здобути результат, який призвів до золотої медалі", - сказав міністр в адресу волонтерці.

Сама волонтерка у відповідь на запрошення сказала, що "просто допомогла тим, чим могла". А також визнала, що переповнена емоціями після того, як переглянула відео подяки з боку олімпійського чемпіона.

Що відомо

  • Бігуни з Ямайки вдруге поспіль виграють золоту медаль Олімпіади у бігу на 110 метрів з бар'єрами. На Іграх у Ріо-де-Жанейро її володарем став інший ямаєць, Омар Маклауд.
  • Загалом Ямайка на Олімпіаді у Токіо здобула дев'ять медалей, чотири з яких стали золотими.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу