Національний антидопінговий центр України призупинив роботу через вторгнення Росії

Національний антидопінговий центр України призупинив роботу через вторгнення Росії

Національний антидопінговий центр України призупинив роботу через вторгнення Росії
DPA

На українських спортсменів чекатиме нова процедура допінг-контролю.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) повідомило про те, що Національний антидопінговий центр України тимчасово призупинив діяльність через початок повномасштабного вторгнення Росії на українські території. Про це йдеться в офіційній заяві організації.

"WADA стежить за жахливою ситуацією в Україні, яка змінюється щодня. Ми постійно контактуємо з нашими колегами з Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ), яка тимчасово призупинила свою діяльність.

Безпека наших колег з НАДЦУ, а також усіх українських спортсменів та інших громадян - на першому плані. Ми засуджуємо цей акт агресії з боку Росії та солідарні з народом України в ці найважчі й небезпечні часи", - зазначив президент WADA Вітольд Банька.

Читайте також: Шістьох російських важкоатлетів відсторонили від спорту через допінг: що про це відомо

При цьому Всесвітнє антидопінгове агентство створило нову інструкцію для тестування спортсменів із України, Росії та Білорусі.

Зокрема, у документі зазначено, що наразі проводити допінг-тестування в Україні неможливо. Однак спортсмени, що зараз перебувають за межами України, за можливістю повинні здавати допінг-проби згідно з планами тестувань. Ба більше, місцеві антидопінгові агенції, що мають контакт із українськими спортсменами, повинні зв'язуватись із ними задля подальшого надання ними інформації про їхнє місцезнаходження.

У WADA також зауважили, що інструкція може зазнавати змін, зважаючи на ситуацію в Україні, Росії та Білорусі.

Читайте також: Директор антидопінгового центру України пішов у відставку після звіту WADA - Гутцайт
На початок