Директор антидопінгового центру України пішов у відставку після звіту WADA - Гутцайт

Директор антидопінгового центру України пішов у відставку після звіту WADA - Гутцайт

Директор антидопінгового центру України пішов у відставку після звіту WADA - Гутцайт
НОК України

У Міністерстві молоді та спорту відреагували на результати операції "Геркулес", що була проведена WADA.

Очільник Національного антидопінгового центру України (НАДЦ) Іван Курліщук подав у відставку після звіту Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) через звинувачення у маніпуляціях з допінг-пробами. Про це повідомив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Увечері, 26 жовтня, WADA опублікувало звіт результатів операції "Геркулес" - розслідування, у якому йдеться про знайдені докази порушень антидопінгового контролю з боку Національного антидопінгового центру України. Агентство звинувачували у попередженні спортсменів щодо взяття допінг-проб у позазмагальний період, а також маніпуляціях із самими пробами.

Читайте також: WADA знайшло докази і звинувачує антидопінговий центр України в маніпуляції з допінг-пробами

Голова Мінмолодіспорту повідомив на своїй сторінці у Facebook, що після того, як WADA опублікувала звіт із результатами розслідування, у відставку подали директор Національного антидопінгового центру Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек.

"Міністерство заявляє, що ми займаємо чітку позицію у боротьбі з допінгом і нікому не дозволимо порушувати антидопінгові правила. Реакція на порушення буде миттєвою та жорсткою", - зазначив у дописі Гутцайт.

У звіті WADA щодо операції "Геркулес" зазначалася позиція керівників Національного антидопінгового центру України. Вони стверджували, що не мали інформації про "заплановане" тестування спортсменів та випадки, коли допінг-проби, взяті у змагальний період, були позначені як позазмагальні.

Звинувачення проти НАДЦ: що відомо

  • Розслідування проти НАДЦ розпочалося у 2019 році - операція "Геркулес".
  • У ході операції Всесвітнє антидопінгове агентство отримало докази того, що упродовж дев'яти років (починаючи з 2012 року) Національний антидопінговий центр України завчасно збирав зразки допінг-проб, влаштовуючи тестування спортсменів за попереднім записом.
  • Під час операції "Геркулес" було знайдено докази, що у 2021 році Національний антидопінговий центр свідомо зазначив щонайменше шість допінг-спроб, взятих у змагальний період у легкоатлетів як ті, що були взяті у позазмагальний.
  • Звіт WADA щодо Національного антидопінгового центру України є неостаточним. Проте проміжні результати вже відправлені для вивчення відповідним інстанціям.
  • Щодо Національного антидопінгового центру України було розпочато процес відповідності, згідно з положенням міжнародного стандарту, який було підписано сторонами.

Що відомо

  • Перед Олімпійськими Іграми одразу кілька спортсменів були відсторонені у справі, пов'язаній з допінгом. Зокрема, легкоатлети Михайло Гаврилюк, Назар Коваленко та Наталя Пироженко-Чорномаз були відсторонені через те, що не надали достатньої кількості допінг-проб у позазмагальний період.
  • Відсторонення від Олімпіади також отримувала триатлоністка Юлія Єлістратова. Причому її підозрювали у вживанні еритропоетину - речовини, яка фігурує у звіті WADA.
  • Крім легкоатлетів, відсторонення від Олімпіади отримав важкоатлет Дмитро Чумак через звинувачення у підкупі допінг-офіцера.
  • У грудні 2020 року WADA відсторонила на два роки Росію від міжнародного спорту. Це означало, що країна не могла бути представлена під своєю назвою, гімном та прапором на чемпіонатах світу, а також Олімпійських Іграх.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022