Шістьох російських важкоатлетів відсторонили від спорту через допінг: що про це відомо

Шістьох російських важкоатлетів відсторонили від спорту через допінг: що про це відомо

Шістьох російських важкоатлетів відсторонили від спорту через допінг: що про це відомо Championat

У зразках проб спортсменів виявили заборонені речовини.

Шість російських важкоатлетів отримали відсторонення через звинувачення у порушенні антидопінгових правил. Про це повідомляє Міжнародне агентство допінг-тестування (ITA).

Основою для звинувачення стали докази, які були надані Всесвітньому антидопінговому агентству (WADA), а також ITA у 2021 році. Під час аналізу отриманої інформації допінгові агентства виявили в них заборонені речовини у допінг-пробах, які здавали спортсмени ще у 2012 та 2013 роках.

Серед спортсменів, яких звинувачують у вживанні допінгу - 2-разовий чемпіон світу Алєксандр Іванов, срібний призер Олімпіади-2008 Дмітрій Клоков, 4-разова призерка чемпіонатів світу Свєтлана Царукаєва, 2-разовий призер чемпіонатів світу Апті Аухадов, срібна призерка Олімпіади-2004 Наталья Заболотная, а також чемпіонка Європи Ольга Зубова.

Крім цього, ITA також дискваліфікувала важкоатлета Фелікса Халібекова до 7 жовтня 2022 року. Він отримував звинувачення у вживанні допінга ще у 2020 році.

Спортсменів повідомили про відкриття проти них проваджень. На час розслідування вони залишаються тимчасово відсторонені.

Росія не вперше зіштовхується з позитивними допінг-тестами у важкій атлетиці. Через це її суттєво обмежили у кількості спортсменів на Олімпіаді-2020: виступити могли лише два важкоатлети.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо