"Підтримка Валієвої – крайня межа вашої сміливості". Український ексфігурист звернувся до росіян

"Підтримка Валієвої – крайня межа вашої сміливості". Український ексфігурист звернувся до росіян

"Підтримка Валієвої – крайня межа вашої сміливості". Український ексфігурист звернувся до росіян
. instagram.com/amicitia789

Спортсмен розкритикував росіян за мовчазну підтримку вбивств українців, а також цинічні намагання втримати інстаграм-аудиторію замість допомоги Україні.

Колишній український фігурист Олексій Шумський звернувся до своїх російських колег і українців, які переїхали до Росії, у зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ до України.

"Це звернення до російських фігуристів, – заявив у відео Шумський. – Я – колишній фігурист із України та Грузії, проживаю в США. Хтось із вас мене знає, а ті, хто не знає, вислухайте. Почався четвертий день війни, яку ваша держава розв'язала щодо моєї батьківщини Ураїни. В мене зараз перша ночі: я не сплю, щоб дочекатися дзвінка від моїх батьків, брата, бабусі – щоб дізнатися, чи вони живі. Не просто, чи з ними все добре й чи вони здорові – я переживаю за їхні життя.

Я б хотів, аби ви уявили собі дещо: як ваша мата знаходиться поза досяжністю й ви не знаєте, чи почуєте її голос знову, як ваш батько чистить зброю, готуючись захищати свою родину до смерті, як ваші діти плачуть і кричать: "Мені страшно, я хочу жити", а брати й сестри виходять з дому й не знають, чи повернуться назад. Це все зараз відбувається з нами, в Україні".

Читайте також: Підрив нафтобази під Києвом, посилені санкції ЄС та США. Вторгнення РФ, день четвертий. Онлайн

Також Шумський звернув увагу на цинізм російської спортивної спільноти, які захищали фігуристку Камілу Валієву, спійману на допінгу, а щодо війни проти України мовчать. Нагадаємо, що російська армія навіть створила ролик на підтримку Валієвої, в якому зображала "захист" від "ворожих" WADA та МОК.

"Коли ваша спортсменка Каміла Валієва потрапила в допінговий скандал, ви не соромилися висловлювати їй слова підтримки, постити відео, фотографії та розповідати, який світ несправедливий щодо неї та Росії. Очевидно, це крайня межа вашої сміливості й гордості. Майже ніхто з вас не сказав слова на підтримку України, майже ніхто навіть не спитав мене та, я впевнений, майже ні в кого з ваших колег з України, як наші сім'ї, чи вони в безпеці.

Олексій обурився намаганням російських фігуристів зберегти фанатську аудиторію, запрошуючи їх підписати на телеграм, раптом Росії вимкнуть існтаграм. Це, зокрема, зробили олімпійські чемпіони й призери Анна Щербакова, Аліна Загітова, Вікторія Сініцина й Нікіта Кацалапов, Єкатєріна Боброва й Дмітрій Соловйов та інші.

Ви не питаєте, що відбувається, ви не шукаєте правди. У вас вистачає нахабності казати своїм підписникам, що, якщо інстаграм закриють, вас треба шукати в телеграмі. Страх втратити свою аудиторію сильніший, ніж страх казати правду".

Крім того, фігурист звернувся до українських спортсменів, які змінили громадянство або змінили місце проживання на російське та ігнорують нинішні події.

"Окрема "подяка" тим українцям, які обрали Росію своїм домом. У цьому немає нічого поганого: я сам знайшов місце в іншій країні. Але ваше мовчання – ознака величезного боягузтва. У вас напевне є хтось в Україні, хто був би радий почути ваші слова підтримки".

"Дехто з вас пише про мир у всьому світі, не кажучи, що відбувається насправді, не виступаючи конкретно проти агресії Росії, проти безумства вашого президента, якому багато хто з вас тиснув руку. Цим ви підтримуєте вбивство моїх співгромадян. Ваші війська бомблять мирне населення, вбивають дітей, старих, жінок. Я не вірю, що ви не знате правди".

"Російські громадяни вас люблять, у вас великі, мільйонні, аудиторії, ви спортивні герої в їхніх очах. То покажіть, що ви герої не лише на льоду. Покажіть, що ви герої в серцях і душах. Ваш голос може й буде почутий вашими співвітчизниками. Зробіть те, за що вам не буде соромно розповідати своїм дітям. А їм доведеться розповідати. Режим, у якому ви живете, доходить кінця. І колись вони вас спитають, що ви зробили, аби допомогти, що ви зробили, аби запобігти цій вбивчій війні з народом, який ви називаєте братерським. Зараз у вас ще є шанс зробити правильний вибір. Слава Україні!"

Що відомо

  • Олексій Шумський – колишній український фігурист, родом з Одеси, спеціалізується на танцях на льоду.
  • Шумський є дворазовим призером чемпіонату України в парі з Лолітою Єрмак. З 2015 року виступав за Грузію з Тетяною Козмавою.

Останні реакції спортсменів на повномасштабне вторгнення Росії до України

На початок