Драматичний фінал скі-кросу на Олімпіаді-2022 завершився дискваліфікацією медалістки: відео

Драматичний фінал скі-кросу на Олімпіаді-2022 завершився дискваліфікацією медалістки: відео

Драматичний фінал скі-кросу на Олімпіаді-2022 завершився дискваліфікацією медалістки: відео
. AP

Під час заїзду виникла контактна боротьба, яку довелося переглядати на відеоповторі.

У фристайлі розіграли ще один комплект медалей Олімпійських ігор-2022 – цього разу в жіночому скі-кросі. Медалістки визначилися в драматичному й дуже близькому фіналі, а долю бронзової призерки довелося вирішувати після відеоповтору.

Загалом у змаганнях брали участь 25 фристайлісток, які розпочинали змагання зі стадії 1/8 фіналу: з кожної з восьми груп (по три або чотири учасниці) до чвертьфіналу виходили по двоє спортсменок, які першими перетнули фінішну лінію. За таким же принципом відбиралися півфіналістки й фіналістки.

До великого фіналу, де розігрувалися медалі, вийшли четверо фристайлісток: шведка Сандра Неслунд і німкеня Даніела Маєр, які виграли свої півфінальні заїзди, та канадка Маріелль Томпсон і швейцарка Фанні Сміт, які відібралися з других місць.

фристайл
AP
Читайте також: Перша медаль України, "щасливий прапор" з Сочі-2014 та емоції команди на "срібло" Абраменка: відео

Інтрига у фіналі зберігалася до останніх метрів. Спортсменки трималися однією групою впродовж майже всієї дистанцї – відірвалася лише шведка Неслунд, яка й перетнула фінішну лінію першою. Це вперше в цій дисципліні фристайду перемогла не представниця Канади.

Канадка Неслунд натомість прийшла другою з відставанням у 0.3 секунди, а в боротьбі за третє місце швидшою була швейцарка Сміт.

фристайл
AP

Проте в суддів виникли сумніви щодо одного з моментів, що трапився на трасі, коли Сміт і Маєр зачепилися лижами й німкеня похитнулася, втративши рівновагу. Після фінішу був тривалий перегляд відеоповтору, після чого судді вирішили, що Сміт вдалася до грубої боротьби й спричинила контакт. Її результат дискваліфікували, і "бронза" перейшла несподіваній фіналістці Даніелі Маєр, яка фінішувала четвертою.

Читайте також: Завали, дискваліфікації та втрачене "золото": відео драматичних 1000 м у шорттреку на Олімпіаді-2022

Головний тренер збірної Швейцарії Ральф Пфеффлі вважає очевидним, що контакт був "випадковим і ненавмисним".

"Вони кажуть, що вона пішла вбік, щоб сповільнити Даніелу Маєр, але в скі-кросі ніхто б ніколи не наважився б штовхнути суперника під час заїзду, – переконаний тренер. – Це просто непорозуміння".

Маєр, яка через цей інцидент сенсаційно виграла олімпійську медаль у досвідченішої Сміт, сказала, що не робитиме висновників поки сама не побачить відеоповтор, але відчуває співчуття до швейцарки.

"Мені дуже шкода Фанні. Подібні ситуації завжди викликають дивні почуття. Я не знаю, що насправді сталося. Я просто бачила, що Фанні їде з більшою швидкістю, ніж Маріелль, і їй треба було вирішувати, куди рухатися – а потім я втрачаю рівновагу".
  • Відео фіналу жіночого скі-кросу на Олімпіаді-2022:
Читайте також: "Срібні" стрибки українця Абраменка у фіналі Олімпіади-2022: повне відео

Фристайл (жінки). Скі-крос. Великий фінал

  1. Сандра Неслунд (Швеція)
  2. Маріелль Томпсон (Канада) +0.3
  3. Даніела Маєр (Німеччина) +1.09

Що відомо

  • Скі-крос увійшов до олімпійської програми в 2010 році. До Олімпіади в Пекіні всі титули вигравали лише канадки: Ешлі Макайвор (2010), Маріелль Томпсон (2014) та Келсі Серва (2018).
  • Для Сандри Неслунд це перша олімпійська медаль у кар'єрі. На Олімпіаді-2014 вона була п'ятою, а в 2018-му – четвертою. Вона є дворазовою чемпіонкою світу (2017, 2021).
  • Маріелль Томпсон удруге піднялася на олімпійський п'єдестал. У 2014 році вона стала олімпійською чемпіонкою, а в 2019-му – чемпіонкою світу.
  • Даніела Маєр – дебютантка Олімпійських ігор. На її єдиному чемпіонаті світу 2019 року вона посіла 11-те місце.
  • На Олімпійських іграх-2018 Фанні Сміт стала бронзовою призеркою, а в 2013-му перемагала на чемпіонаті світу.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Ризик ціною в медаль. "Срібло" Олімпіади-2022 Абраменку приніс стрибок, якого він раніше не робив
На початок