"Нікого не обіймав". Абраменко прокоментував фото з представником ОКР після медалі на Олімпіаді-2022

"Нікого не обіймав". Абраменко прокоментував фото з представником ОКР після медалі на Олімпіаді-2022

"Нікого не обіймав". Абраменко прокоментував фото з представником ОКР після медалі на Олімпіаді-2022
AP

Водночас представник ОКР по-іншому трактує це фото.

Єдиний український медаліст Олімпіади-2022, фристайліст Олександр Абраменко, повернувся до України. Він прилетів разом з командою з лижної акробатики, яка уже повністю завершили виступи на Зимових іграх-2022. Абраменка зустрічали ЗМІ та фанати в аеропорту "Бориспіль", і він одразу після повернення дав перші коментарі про Олімпіаду та виступ на ній.

Одне з запитань, яке було адресоване Абраменку, стосувалося його фото з Ільєю Буровим, представником ОКР, бронзовим призером Пекіна-2022. Після оголошення результатів фінального раунду Буров ззаду обійняв Абраменка, коли той стояв з прапором. Однак, за словами українського фристайліста, сам він не вчиняв ніяких дій і нікого не обіймав.

"Я нікого не обіймав цього разу. Лише привітав по-спортивному, як спортсмен спортсмена, і все", - сказав Абраменко.

У своїй відповіді Олександр згадав про епізод 4-річної давності, коли після перемоги на Олімпіаді-2018 він разом з Буровим обіймався на подіумі. Тоді це фото спровокувало скандал.

Абраменко
AP

Однак у 2022-му році українець уже не обіймав суперника на подіумі, де вони знову опинилися разом. І також не було обіймів чи розмов між атлетами під час офіційної церемонії нагородження, яка відбулася за день після змагань.

Єдина дія, яка була проявлена самим Абраменко, полягала у плеску по долоні Бурова. Ймовірно, саме про цей момент українець згадав у своїй відповіді, коли сказав, що "привітав по-спортивному" суперника.

Дивіться також: Український прапор, радість від "срібла". Емоції Олександра Абраменка після медалі на Олімпіаді-2022

Зі свого боку представник ОКР Ілья Буров для російських ЗМІ теж коментував це фото, зроблене у Пекіні-2022. За його словами, Абраменко "просив бути обережнішим", але не просив не підходити до нього. А ці обійми з його боку - прояв дружби.

"Як і тоді можу сказати, що спорт - поза політикою. Головне - дружба, а політики нехай між собою розбираються та в спорт не лізуть. Ми обговорювали цей момент, він не казав не підходити до нього, але просив бути обережнішим. Але як я міг не привітати друга? Тож все нормально", - заявив Буров.

Хто такий Олександр Абраменко

  • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
  • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 і срібний призер Пекіна-2022 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
  • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
  • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.

Олександр Абраменко - срібний призер Олімпіади-2022

На початок