"Покращувала результати в процесі змагань". Бобслеїстка Гунько завершила виступ на Олімпіаді-2022

"Покращувала результати в процесі змагань". Бобслеїстка Гунько завершила виступ на Олімпіаді-2022

"Покращувала результати в процесі змагань". Бобслеїстка Гунько завершила виступ на Олімпіаді-2022
. IBSF

Представниця України так і не відіграла позицій за підсумками заключних заїздів.

Спортсменка Лідія Гунько, яка стала першою в історії представницею України у жіночому бобслеї, завершила виступи на Олімпіаді-2022. Українка посіла 20-е місце з 20 учасниць у монобобі.

Гунько дебютувала на Олімпіаді-2022 першими заїздами, які відбулися у неділю, 13 лютого. Перший заїзд бобслеїстка проїхала з 18-м результатом, проте у другому втратила перевагу над суперницями і, як результат, - дві позиції.

Читайте також: Україна дебютувала у жіночому бобслеї на Олімпіаді-2022: результати перших заїздів

У Гунько було ще два заїзди на те, щоб виправити ситуацію і піднятися вище. Але все ж дебютну Олімпіаду українська бобслеїстка закінчила 20-ю.

Як Гунько виступила в останніх двох заїздах?

Другий змагальний день у монобобі для Гунько проходив також у форматі двох заїздів. В обох з них вона гарантувала собі участь: на олімпійському турнірі з монобобу змагалися 20 учасниць.

Гунько вдалося проїхати третій та четвертий заїзди краще, аніж другий. Однак наблизитися до результату першої спроби, яка виявилася найкращою для неї на Олімпіаді, українській бобслеїстці не вдалося.

При цьому у четвертій спробі Гунько навіть змогла випередити представницю Ямайки Жазмін Фенлатор-Вікторіан. Однак цього виявилося недостатньо, щоб фінішувати вище за неї - за підсумками чотирьох заїздів українка програла суперниці трохи більше пів секунди.

Першою в історії чемпіонкою Зимових Олімпійських ігор у монобобі стала американка Кейлі Гамфріс. Загалом увесь подіум у жіночому монобобі склали представниці Північної Америки: "срібло" здобула ще одна американка Елана Меєрс-Тейлор, а ось "бронзу" втримала канадка Крістін Де Брюін.

Бобслей. Монобоб (жінки, результати чотирьох заїздів)

  1. Кейлі Гамфріс (США) 4:19.27
  2. Елана Меєрс-Тейлор (США) +1.54
  3. Крістін Де Брюін (Канада) +1.76

...

  • 20. Лідія Гунько (Україна) +9.83

Що сказала Лідія Гунько після виступу на Олімпіаді-2022?

У коментарі НОК України Гунько знову звернула увагу на те, що не мала достатньої можливості для підготовки до заїздів на цій трасі. Перед офіційними заїздами бобслеїстка мала лише шість тренувальних спроб проїхати на трасі у Яньцині.

Гунько визнала, що її спроби були неідеальними. І намагалися покращити свій виступ уже під час змагань.

"Звичайно заїзди були неідеальними. Через те, що не маю великого досвіду на цій трасі, покращувала показники вже в процесі змагань та намагалася брати з кожного заїзду максимум, виправляти помилки. Сьогодні мінус двадцять, зовсім інша ситуація з ковзанами, я не спускалася тут при такій погоді, це все вплинуло на підсумковий результат".

"З усім тим, Олімпійські ігри – це щось неймовірне. Дуже дякую всім за підтримку – відчувала, що за спиною вся країна. По поверненню додому сфокусуюся перш за все на власному здоров’ї, але є велике бажання рухатися далі й розвивати бобслей в Україні".

Хто така Лідія Гунько?

  • 28-річна українська бобслеїстка, представниця Києва на Олімпійських іграх.
  • Олімпіада-2022 - дебютна для Гунько. Вона є першою українкою в історії, що взагалі змагатиметься у бобслеї на Іграх у Пекіні.
  • У сезоні 2021/22 Гунько стала бронзовою призеркою на етапі світової серії з монобобу у німецькому Вінтерберзі.
  • Також Гунько разом з розганяючою Іриною Ліщинською стали бронзовими призерками на етапі Кубка Європи у німецькому Альтернберзі.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок