Усі медалістки скелетону на Олімпіаді-2022 здобули історичні нагороди для своїх країн

Усі медалістки скелетону на Олімпіаді-2022 здобули історичні нагороди для своїх країн

Усі медалістки скелетону на Олімпіаді-2022 здобули історичні нагороди для своїх країн
AP

Після "золота" у чоловічому скелетоні Німеччина тріумфувала і у жіночому.

На Олімпіаді-2022 закінчився другий скелетонний турнір. У ньому розігрувалися два комплекти нагород: серед чоловіків та жінок.

Розв'язка у боротьбі за "золото" у чоловічому скелетоні відбулася у п'ятницю, 11 лютого. Там володарем золотої нагороди став німець Крістофер Грьоттер, який випередив співвітчизника Акселя Юнгка у боротьбі за перемогу.

Читайте також: Українець Гераскевич - 18-й у скелетоні на Олімпіаді-2022: результати гонки

А у суботу, 12 лютого, відбувся фінал і у жіночому скелетоні. Який, так само, як і у чоловіків, закінчився перемогою представника Німеччини та ще кількома історичними нагородами.

Чим закінчився фінал у жіночому скелетоні?

Головною претенденткою на перемогу у жіночому скелетоні на Олімпіаді-2022 були 7-разова чемпіонка світу Тіна Геррманн. Крім неї, за медалі боролися нідерландка Кімберлі Бос, австрійка Янін Флок та представниця ОКР Єлєна Нікітіна - три найкращі спортсменки у загальному заліку сезону 2021/22 у скелетоні.

Поборотися за медаль Олімпіади-2022 вдалося лише Бос, яка завдяки останньому заїзду увірвалася у топ-3 жіночого турніру. Причому випередила нідерландська скелетоністка Геррманн, яка перед фінальною спробою йшла третьою.

Переможницею жіночого турніру зі скелетону стала німкеня Ганна Нейс. Причому "золото" Олімпіади, яке вона здобула, стало її першою великою золотою медаллю у кар'єрі.

Як і у чоловічому скелетоні, Нейс для здобуття перемоги у Пекіні потрібно було виявитися найшвидшою за підсумками чотирьох заїздів. Перший змагальний день Нейс закінчила другою, поступаючись австралійці Жаклін Нарракотт, яка на Іграх у Пхьончхані посіла лише 16-е місце.

Одним із ключових моментів виступу Нейс став третій заїзд. Німкеня встановила рекорд треку у Пекіні, показавши результат 1:01.44 хвилини та випередивши Нарракотт у боротьбі за "золото". І мала лише зберегти перевагу під час останнього заїзду, який розпочинала останньою.

У підсумку Нейс випередила Нарракотт на 0.6 секунди, втретє поспіль ставши найшвидшою за підсумками заїзду. І стала єдиною скелетоністкою, яка фінішувала з часом у межах 4:08 хвилин.

Скелетон (жінки, фінальний заїзд)

  1. Ганна Нейс (Німеччина) 4:07.62
  2. Жаклін Нарракотт (Австралія) +0.62
  3. Кімберлі Бос (Нідерланди) +0.84

Що відомо

  • Німеччина виграла усі шість золотих медалей на треку у Яньцині. Перед цим німці стали переможцями медального заліку у санному спорті на Олімпіаді-2022.
  • "Золото" Ганни Нейс стало першим для Німеччини в історії у жіночому скелетоні на Зимових Олімпіадах.
Читайте також: На Олімпіаді-2022 закінчився турнір з санного спорту: хто переміг у медальному заліку
  • Медаль Жаклін Нарракотт стала для Австралії першою в історії на Зимових Олімпіадах у санно-бобслейних видах, Кімберлі Бос - першою для Нідерландів.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок