"Ні війні в Україні". Чи покарають українця Гераскевича за протест на Олімпіаді-2022: відповідь МОК

"Ні війні в Україні". Чи покарають українця Гераскевича за протест на Олімпіаді-2022: відповідь МОК

"Ні війні в Україні". Чи покарають українця Гераскевича за протест на Олімпіаді-2022: відповідь МОК
AP Photos

Протест Владислава Гераскевича можна розцінювати як політичний, що суперечить нормам Міжнародного олімпійського комітету.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич завершив виступи на Олімпійських іграх у Пекіні. Спортсмен посів 18-е місце за підсумками чотирьох спроб.

Після третього заїзду Гераскевич провів мовчазний протест проти війни в Україні. А після свого виступу на Олімпіаді-2022, коментуючи негативну реакцію від МОК, стверджував, що його позицію підтримали.

Читайте також: "Ні війні в Україні". Український атлет провів мовчазний протест на Олімпіаді-2022

"Усе нормально було. Нас підтримали в цьому. Це моя позиція. Ніяка нормальна людина не хоче війни, і я також нормальна людина й не хочу війни. Я хочу миру в своїй державі й не хочу, щоб якісь люди загинули через війну".

Попри це, за свій протест під час Олімпіади-2022 український спортсмен міг отримати покарання. У МОК вже підготували відповідь, наголосивши, що карати Гераскевича за це не збираються.

Як у МОК пояснили свою позицію?

Політичні демонстрації під час Олімпійських ігор є забороненими, що прописано у правилі 50 олімпійської хартії МОК. У ньому сказано, що "жодна демонстрація або політична, релігійна чи расова пропаганда не дозволені в олімпійських містах та об'єктах".

Однак у хартії також сказано, що "метою олімпійського руху є служіння спорту гармонійному розвитку людства, просування миру та піклування про збереження людської гідності". Тобто, протест Гераскевича можна віднести саме до реалізації цієї мети.

Представник МОК повідомив у коментарі порталу Inside the Games, що у протесті Гераскевича вони почули заклик до миру. А тому карати спортсмена жодним чином не збираються.

"Ми говорили про це зі спортсменом. Це був заклик до миру. Для Міжнародного олімпійського комітету це питання є закритим".

Хто такий Владислав Гераскевич

  • 23-річний український спортсмен, представник Києва у скелетоні на Олімпіаді-2022.
  • Олімпіада у Пекіні - друга у кар'єрі Гераскевича. У Пхьончхані він фінішував з 12-м результатом і є єдиним представником України в історії у цьому виді спорту.
  • У сезоні 2021/22 Гераскевич посів 16-е місце у загальному заліку Кубка світу. Але показав найкращий результат у кар'єрі, фінішувавши шостим у Сігулді.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок