Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Оновлено
Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022
AP

Що сталося.

Збірна України з фристайлу не виступить у командному турнірі на Олімпійських іграх у Пекіні. Це буде перший турнір з лижної акробатики на Зимових Іграх-2022, однак України в старт-листі на змагання відсутня.

Оновлено. Тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв підтвердив Суспільне Спорт, що Україна пропустить командний турнір.

Україна відправилася на Олімпіаду-2022 у складі п'яти лижних акробатів - чинного олімпійського чемпіона Олександра Абраменка, Дмитра Котовського та Олександра Окіпнюка, а також Анастасії Новосад та Ольги Полюк. Вони мали змагатися у трьох турнірах у Пекіні: командному, а також чоловічому і жіночому.

Україна стала однією з восьми збірних, що виборола право змагатися на Олімпіаді-2022 в командному турнірі з лижної акробатики. Утім, у старт-листі українська команда відсутня. За інформацією Суспільне Спорт, збірна України представлена не буде через позитивні тести на коронавірус у трьох лижних акробатів: Дмитра Котовського, Олександра Окіпнюка та Анастасії Новосад.

Оновлено. Крім України, на старт не вийде збірна Казахстану. Загалом у старт-листі на командний турнір лише шість команд - Білорусь, Канада, ОКР, Швейцарія, США, Китай.

Які шанси мала Україна у командному турнірі?

Командний турнір з лижної акробатики дебютує на Олімпіаді-2022. Проте на рівні Кубка світу з фристайлу вже проходили змагання у командному турнірі.

У сезоні 2021/22 українські лижні акробати брали участь на двох етапах Кубка світу у фінській Руці. І двічі здобували бронзові медалі у складі Анастасії Новосад, Дмитра Котовського та Олександра Абраменка.

Читайте також: Збірна України з фристайлу вдруге поспіль завоювала медаль Кубка світу в команді

При цьому на першому етапі у Руці Україна поступилася Китаю та Росії. А у другому - Китаю та США, які набрали найбільшу кількість балів.

Водночас зняття України з командного турніру не означає, що лижні акробати пропустять і наступні жіночі та чоловічі змагання. Але для цього представники України мають підійти до турнірів, не маючи позитивних тестів на коронавірус.

Що відомо

  • Для Абраменка ця Олімпіада стане п'ятою в кар'єрі (з 2006 року), для Полюк - четвертою (з 2010 року). Є досвід виступів на Іграх також у Новосад - друга Олімпіада (Сочі-2014). А от Котовський та Окіпнюк дебютуватимуть на Олімпійських іграх.
  • У лижній акробатиці буде розіграно три комплекти нагород на Олімпіаді-2022: у чоловіків, жінок та уперше в командних змаганнях. Україна буде представлена у всіх трьох дисциплінах.
  • Усього ліцензії на Олімпіаду-2022 в лижній акробатиці здобули 10 країн, вісім - змагатимуться у командних змаганнях. Найбільша кількість - у США, ОКР, Канади та Китаю - по вісім ліцензій. Також з путівками на Ігри-2022 Білорусь, Австралія, Німеччина, Казахстан та Швейцарія.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Трансляція Олімпіади-2022 - тут

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок