"Залишила себе повністю на треку". Українські санкарки не пройшли у фінал Олімпіади-2022

"Залишила себе повністю на треку". Українські санкарки не пройшли у фінал Олімпіади-2022

"Залишила себе повністю на треку". Українські санкарки не пройшли у фінал Олімпіади-2022
. AP

Ані Олена Стецьків, ані Юліанна Туницька у фінальний заїзд не потрапили.

Україна втратила обох представниць у санному спорті перед фінальним заїздом на Олімпійських іграх у Пекіні. І Олена Стецьків, і Юліанна Туницька не відібралися у фінал за підсумками третього заїзду.

Перші заїзди у жіночому санному спорті закінчилися одним потраплянням у топ-20. Стецьків посіла 19-е місце, а 18-річна Туницька - 22-е, маючи шанси на потрапляння у фінальний заїзд.

Читайте також: Санкарка Стецьків - у топ-20 після перших двох заїздів на Олімпіаді-2022

Проте за підсумками третього заїзду обидві українки опинили поза топ-20. Причому Туницька випередила Стецьків, але відібратися у фінальний заїзд не змогла.

Як виступили санкарки у третьому заїзді?

Стецьків першою з українок розпочала виступи у третьому заїзді. Він проходив у форматі від лідерів до аутсайдерів, тож санкарка мала можливість випередити спортсменок, що йшли вище, але вже не могла вплинути на результати решти.

Проте українка показала найгірший результат серед 19 спортсменок, які виступили. Ключовим став старт гонки, а також 13-й віраж, під час яких Стецьків припустилася помилок, що і вплинуло на її результат.

У підсумку Стецьків не втрималася у топ-20 - наступні дві санкарки, які стартували за нею, її випередили. Тож теоретичні шанси на потрапляння у топ-20 мала лише Туницька.

18-річна санкарка безпомилково пройшла свій заїзд і випередила Стецьків. Проте цього результату не вистачило для потрапляння у топ-20 - Туницькій не вистачило 0.4 секунди для того, щоб випередити шведку Тове Кохалу, яка останньою відібралася у фінальний заїзд.

Щодо лідерок, то очолює список спортсменок перед заключним заїздом німкеня Наталі Гайзенбергер. Вона випереджає співвітчизницю Анну Беррейтер на 0.3 секунди.

Санний спорт. За підсумками трьох заїздів (жінки)

  1. Наталі Гайзенбергер (Німеччина) 2:55.051
  2. Анна Беррейтер (Німеччина) +0.330
  3. Татьяна Іванова (ОКР) +0.826

...

  • 21. Юліанна Туницька (Україна) +4.054
  • 22. Олена Стецьків (Україна) +4.161

Що сказали після виступу Стецьків та Туницька?

Після заїзду обидві українські санкарки дали коментар Суспільне Спорт, у якому оцінили свій результат у третьому заїзді.

Туницька емоційно відреагувала на свій виступ. 18-річна санкарка задоволена своїм дебютом на Олімпіаді, але визнала: рівень дорослих та юнацьких змагань, де вона виступала перед цим, суттєво відрізняються.

"Ще під емоціями, не вистачає сил. Три заїзди проїхала стабільно добре. Нешвидко, але добре. Зробила все, що в моїх силах. Щаслива, оскільки в цих трьох заїздах залишила себе повністю на треку. Всім задоволена і дуже щаслива, що закінчила свої особисті змагання саме так, щоб потім без докору сумлінь. Все було добре".

"На Юнацьких Іграх зовсім інший рівень. Була на [юнацькому] чемпіонаті Європи, де посіла четверте місце, і після цього поїхала на чемпіонат світу, де посіла навіть не пам'ятаю яке місце. Усі два заїзди проїхала супер, але відчувався рівень, адже юніорський, дорослий турніри і Олімпіада - на дорослому дуже високий рівень. Звичайно, є над чим рости, передусім у технічному плані. Оскільки вся Україна та світ бачили: три заїзди - стабільно, рівно. Лідери падали, але у таблиці знаходяться вище, ніж ми. Тож є над цим працювати у плані техніки та іншого".

А ось Стецьків звернула увагу на помилки, яких припустилася під час третього заїзду. Санкарка відзначила, що могла покращити результат після першого змагального дня, але через нерви не змогла впоратися з цим завданням.

"Важкий старт, часто бувають помилки, бо дуже коротка відстань між першим та другим віражами, щоб запакуватися. На жаль, мені це не вдалося, і 13-й віраж - також були помилки".

"Думаю так, можна було покращити. Учора у мене не було такого переживання, а тут думаєш, що топ-20 - потрапиш у четвертий заїзд. Нерви, тиск. Гадаю, саме через це мені не вдалося впоратися з емоціями і не пройти у фінал. Як я оцінюю Пекін? Складний. Траса досить важка. Щодо атмосфери - вона хороша, нічого не можу сказати поганого. Хіба що тести, в масках постійно ходимо".

При цьому Стецьків зазначила, що поки не хоче говорити наперед щодо того, чи відбиратиметься на четверту для себе Олімпіаду, яка відбудеться у 2026 році.

Хто такі Олена Стецьків та Юліанна Туницька

  • Олена Стецьків - 27-річна українська санкарка, що представляє Львівську область.
  • Для Стецьків це третя Олімпіада у кар'єрі. У Сочі вона посіла 24-е місце, у Пхьончхані - 26-е.
  • Найкращий результат Стецьків на чемпіонатах світу - 21-е місце в класичній одиночці у 2021 року.
  • Юліанна Туницька - 18-річна українська санкарка, представниця Тернопільської області.
  • Туницька - дебютантка Зимових Олімпійських ігор. І лише одного разу змагалася на чемпіонаті світу: у 2021 році вона посіла 30-е місце у класичній одиночці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок