Санкарка Стецьків - у топ-20 після перших двох заїздів на Олімпіаді-2022

Санкарка Стецьків - у топ-20 після перших двох заїздів на Олімпіаді-2022

Санкарка Стецьків - у топ-20 після перших двох заїздів на Олімпіаді-2022
AP

Як вони виступили українки у перший змагальний день.

Третій змагальний день Олімпіади-2022 для українців закінчувався заїздами у санному спорті. Свої виступи у Пекіні розпочали санкарки.

Україну у жіночому санному спорті на Олімпійських іграх у Пекіні представляють дві спортсменки: досвідчена Олена Стецьків, для якої це третя Олімпіада. А також 18-річна Юліанна Туницька - дебютантка Олімпійських іграх.

Перед стартами на Олімпіаді-2022 українські санкарки мали можливість провести тренування перед офіційними виступами. На відміну від Андрія Мандзія, який пропустив чотири тренувальні заїзди через позитивний тест на коронавірус, і Стецьків, і Туницька повноцінно підготувалися до Ігор на олімпійській трасі у Пекіні.

Читайте також: Українські санкарі не вийшли до фінального заїзду на Олімпіаді-2022

Як виступили Стецьків та Туницька у першій частині Олімпіади-2022?

Регламент олімпійського турніру з санного спорту передбачає чотири заїзди. Перша половина заїздів у жіночому турнірі відбулася саме у понеділок, 7 лютого, вирішальні ж заїзди відбудуться наступного дня, 8 лютого.

Загалом у заїздах із санного спорту взяли участь 34 спортсменки. Стецьків стартувала у першому заїзді під 16-м номером, а ось Туницька - останньою.

Ані Стецьків, ані Туницька не потрапили у топ-20 за підсумками першого заїзду. Але були близькими до цього: Стецьків показала 21-й результат, а ось 18-річна Туницька - одразу за нею.

У другому ж заїзді Стецьків змогла покращити свій результат та піднятися на 19-е місце перед вирішальною третьою спробою. А ось Юліанна Туницька виступила гірше, але втримала 22-ю позицію.

Лідеркою за підсумками перших двох заїздів стала 4-разова олімпійська чемпіонка Наталі Гайзенбергер. Вона випередила співвітчизницю Анну Беррейтер на 0.2 секунди.

Санний спорт (жінки): перший та другий заїзди

 1. Наталі Гайзенбергер (Німеччина) 1:56.825
 2. Анна Беррейтер (Німеччина) +0.208
 3. Тетяна Іванова (ОКР) +0.591

...

 • 19. Олена Стецьків (Україна) +2.424
 • 22. Юліанна Туницька (Україна) +2.709

Хто такі Олена Стецьків та Юліанна Туницька

 • Олена Стецьків - 27-річна українська санкарка, що представляє Львівську область.
 • Для Стецьків це третя Олімпіада у кар'єрі. У Сочі вона посіла 24-е місце, у Пхьончхані - 26-е.
 • Найкращий результат Стецьків на чемпіонатах світу - 21-е місце в класичній одиночці у 2021 року.
 • Юліанна Туницька - 18-річна українська санкарка, представниця Тернопільської області.
 • Туницька - дебютантка Зимових Олімпійських ігор. І лише одного разу змагалася на чемпіонаті світу: у 2021 році вона посіла 30-е місце у класичній одиночці.

Що далі

 • Вівторок, 8 лютого. Третій і четвертий заїзди у санному спорті.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо