"Це найдивніший момент, який я переживав". Хаос в чоловічій естафеті для Норвегії: що відбулося

"Це найдивніший момент, який я переживав". Хаос в чоловічій естафеті для Норвегії: що відбулося

"Це найдивніший момент, який я переживав". Хаос в чоловічій естафеті для Норвегії: що відбулося

Момент, який вплинув на гонку обох команд.

Збірні Норвегії та Швеції незвично низько для себе закінчили чоловічу естафетну гонку в німецькому Рупольдингу на етапі Кубка світу з біатлону. Норвежці уперше за 3 роки опинилися поза подіумом - сьоме місце, шведи - восьмі.

Дивіться також: чоловіча естафета на Кубку світу в Рупольдингу

Хоча по факту саме шведи фінішували сьомими, але через "відмінусовання" двох хвилин час норвежців опинився вище показника шведів.

Усе це стало наслідком ситуації на другій стрільбі першого етапу, яка спровокувала суттєве відставання обох команд і перекреслила їх шанси на нагороди.

Що відбулося

Перед другою стрільбою швед Пеппе Фемлінг та норвежець Александр Андерсен прибули на вогневий рубіж на 17-му та 18-му місцях. Вони мали працювати саме по цих установках.

Однак деякий час біля показника Швеції не змінювалося нічого, неначе стрільба не проводиться. Тоді - Фемлінг зробив чотири постріли, після чого пішов на коло штрафу.

Ситуація Андерсена здавалася ще дивнішою: він розводив руками, не стріляв, повертався до суддів і втрачав час. Зрештою, пішов на два кола штрафу. А загалом на стрільбищі провів 2 хвилини!

Уже після фінішу першого етапу шведи та норвежці поділилися інформацією щодо ситуації. Як виявилося, Пеппе Фемлінг провів перші три постріли в мішень, куди мав стріляти Андерсен. Через це утворилося нерозуміння, що саме відбувається і що кому робити.

Після трьох пострілів - Фемлінг перейшов на роботу на своїй установці, закрив чотири мішені і побіг на одне коло штрафу. Натомість Андерсен втрачав час.

"Це найдивніший момент, який я коли-небудь переживав", - сказав після фінішу дебютант естафетних гонок норвежець Александр Андерсен.

Зрештою, судді прийняли рішення відмінусувати Норвегії 2 хвилини, які команда втратила через не свою помилку на тому вогневому рубежі. Це зрештою дозволило норвежцям зайняти у фінішному протоколі сьоме місце, але за призи вони ніяк не могли боротися.

Щодо Швеції, то поки що жодного покарання команді не було винесено.

Як відреагували на ситуацію біатлоністи та директор гонки

  • Александр Андерсен (Норвегія), дебютант естафетних гонок
"Це найдивніший момент, який я коли-небудь переживав. Я розташувався на 18-й установці, поруч стояв швед. Тоді я вистрелив уперше і закрив мішень. Тоді несподівано два влучання у той ж час. І це ще продовжилося", - розповів Андерсен в коментарі норвезькому NRK.

Тоді, за словами Александра, він попросив суддів пояснити, що йому робити далі. Йому сказали - стріляти.

"Тож я стріляв. Думаю, зробив шість влучних пострілів мінімум. Якщо не сім чи вісім. Тоді мені сказали йти на два штрафні кола. Це було дуже дивно. Я робив суто те, що мені казали. Сподіваюся, нам відмінусують цей часКоментар було взято до рішення про -2 хвилини для Норвегії, але це зіпсувало всю гонку", - зазначив норвежець.
  • Пеппе Фемлінг (Швеція):
"Я нічого не розумію. Було дуже багато біатлоністів, які приїхали майже одночасно. Тоді я провів три-чотири постріли по установці Норвегії. Востаннє я робив таке 8-9 років тому. Це сумно. І не лише для мене, але й для партнерів по команді та Норвегії. Звісно, я вибачаюся. Ніхто не хоче опинится в такій ситуації, та водночас з цим нічого не подієш. Але я робив це не навмисне", - сказав Фемлінг у коментарі норвезькому NRK.
  • Йоганнес Дале (Норвегія):
"Нам відмінусували дві хвилини, але я не мав з ким рухатися по трасі. У мене були певні біатлоністи, але не ті, з ким я хотів би бігти. Дві хвилини - це мабуть правильно, але ми втратили контакт у цій гонці", - у коментарі NRK
  • Ерленн Бьонтегор (Норвегія), фінішер збірної, який в заочній боротьбі дозволив Норвегії обійти Швецію по часу:
"Це дуже заслужено, оскільки це усе сталося через них".
  • Борут Нунар, директор гонки:

"Норвегії відмінусували 2 хвилини, оскільки біатлоніст чекав 1 хвилину 15 секунд на установці, поки швед стріляв по його мішенях. Це був складний перехресний вогонь, знадобився час, щоб у всьому розібратися. На жаль, йому також сказали пройти два кола штрафу. І це ще 45 секунд - за ці два кола. Чому Андерсену сказали йти на кола штрафу? Було складно зрозуміти, хто робив влучні постріли. Це була правильна реакція у той час. Ми не знали", - резюмував Нунар.

Що відомо

Читайте також: "Мене навіть не спробували". Норвезькі біатлоністи незадоволені вибором складу на Олімпіаду-2022
На початок