Урош Велепець - про виступ та "кризу" України, промахи Джими і втому Білосюк

Урош Велепець - про виступ та "кризу" України, промахи Джими і втому Білосюк

Ексклюзивно
Урош Велепець - про виступ та "кризу" України, промахи Джими і втому Білосюк
. Biathlon.com.ua

Головний тренер жіночої збірної України з біатлону підбив підсумки сезону.

У французькому Ансі завершився останній етап Кубка світу з біатлону у 2021 році.

Представниці збірної України взяли участь у всіх трьох стартах - у спринті, гонці переслідування та в масстарті. Найкращий же результат серед "синьо-жовтих" показала Олена Білосюк - вона фінішувала 18-ю в спринті, водночас чи не найстабільнішою виявилась Дар'я Блашко - усі три гонки вона закінчила в топ-30, а її найліпшим результатом стало 20-та позиція в персьюті.

Юлія Джима, своєю чергою, має проблеми зі стрільбою і поки що не показує високих результатів. Так, у спринті вона стала 40-ю (2 промахи), у масстарті - 28-ю (7 промахів) і не змогла фінішувати в гонці переслідування.

Читайте також: "На даний момент вона боїться стріляти". Урош Велепець – про проблеми Юлії Джими зі стрільбою

Підсумкові результати українських біатлоністок у 2021 році оцінив головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

  • Про виступ на етапі Кубка світу в Ансі

"Не хочу казати ніяких відмазок. Чому ми бігли повільніше, ніж тиждень тому - можна запитати в дівчат. Просто в нас зараз немає шефа сервісу [норвезького спеціаліста Оле Бьорна Треттеруда], який робив лижі. Тут працює команда домашня. Трошки не розібрались із цим, тому лижі неконкурентні. Звідси й стрільба не виходить.

Окей, Юля зробила п'ять промахів на останньому [вогневому рубежі], просто ризикнула, стріляла швидко. Нічого страшного. Уже й так не могла боротись за високе місце. Так, можна мати поганий вигляд - 26-те, 28-ме, 30-те місце. Але це тридцять найсильніших біатлоністок у світі наразі. Ми набагато вищі, ніж були минулого року.

У цьому році якась криза? Мені всі телефонують: це катастрофа, напевно, хочуть уже мою відставку, не знаю. І на етапах Кубка IBU, і на етапах Кубка світу виступаємо зараз більше, зібрали більше очок.

Можливо, можна застосувати якусь магію, і змусити всіх бігти на дві хвилини швидше. Однак це процес, це не робота на шість місяців, а на кілька років. Авжеж, мені нелегко, нелегко і дівчатам. У Гохфільцені ми мали набагато кращий вигляд, але тут з лижами не пощастило. Знаю, що хлопці [з лижного сервісу] працюють із ранку до вечора, дуже стараються. Але цей сніг, не наші комбінацій. Це було видно й у хлопців вчора [під час персьюту], був програш ще більший за наш. Зараз буде збір, необхідно трохи відпочити і далі працювати".

  • Про повернення сервісмена Оле Бьорна Треттеруд до збірної України

"Шеф сервісу має вже повернутись на наступних етапах в Обергофі та в Рупольдінгу. Він вирушив додому через сімейні обставини. У нього мама захворіла, зібрала всіх дітей. Ми це розуміємо, це важливіше за спорт. Сподіваюсь, він зможе повернутись уже в Обергофі, і ми знову будемо боротись на найвщому рівні".

  • Про фізичний стан Олени Білосюк

"В Олени [Білосюк], ясна річ, уже втома. Вона пробігла майже всі гонки, окрім першої індивідуальної. Вона зібрала набагато більше очок, аніж було минулого року. І минулоріч усі були спокійні перед чемпіонатом світу, а зараз уже якась тривога. Вона добре відпочине і буде дальше готуватись. Тут немає нічого страшного.

Сьогодні навіть не бігла Анаіс Бескон, що того ж віку, бо не почувала себе добре. Олена теж хотіла відмовитись, але ми домовились, що вона пробіжить це, як тренування, постріляє. Це честь - виступати перед 30 000 людей у такий красивий день. Тому вона й стартувала".

  • Про тренувальні збори в Поклюці між етапами Кубка світу

"До Поклюки також приїдуть Валентина Семеренко та Катерина Бех, які непогано виступили на Кубку IBU. Будемо збиратись, думати щодо Обергофу, хто буде стартувати. Скоріше за все, Іра Петренко та Настя Меркушина будуть пропускати Обергоф. Але це буде відомо через два тижні, тому складно сказати наразі - треба повернутись до тренувань. Іра вже сьогодні [19 грудня] летить додому, буде обстежуватись. До Обергофа, навряд, будуть готові. Потім - Рупольдінг, там уже трохи полегше траса, можна буде туди їх поставити".

  • Про склад збірної України на Олімпіаду-2022

"Наразі більш-менш зрозуміло щодо трьох дівчат, які сьогодні були в масстарті. Вони вже показують нормальний рівень. Щодо інших двох місць у команді, будемо розглядати ще трьох спортсменок".

Що відомо

Читайте також: "Можливо, не варто було взагалі стартувати". Олена Білосюк - про останнє місце у масстарті
На початок