Дар'я Блашко - у топ-20 переслідування на етапі Кубка світу в Ансі: результати гонки

Дар'я Блашко - у топ-20 переслідування на етапі Кубка світу в Ансі: результати гонки

Дар'я Блашко - у топ-20 переслідування на етапі Кубка світу в Ансі: результати гонки
biathlon.com.ua

Як виступили українські біатлоністки на останньому персьюті 2021 року.

Третьою гонкою на четвертому етапі Кубка світу в Ансі стала жіночий персьют. 60 найкращих біатлоністок за підсумками спринту відібралися для участі у ньому та мали вийти на старт.

ПОВНЕ ВІДЕО ГОНКИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

Україну в гонці переслідування мали представляти чотири біатлоністки - Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Юлія Джима та Ірина Петренко. Проте після спринтерської гонки головний тренер жіночої команди Урош Велепець розповів про проблеми зі здоров'ям у Петренко - відповідно, біатлоністка не вийшла на старт.

Читайте також: "Навіть нашому лікарю незрозуміло". Біатлоністка Петренко повернеться до України через кашель

Тож, у жіночій гонці переслідування взяли участь три біатлоністки. Найбільші шанси на високі місця мала Олена Білосюк - її відставання від лідерки Марте Олсбю Ройзеланд складало трохи більше хвилини.

Як і в спринті, Білосюк зробила ставку саме на роботу на вогневих рубежах. Стартові три вогневі рубежі українська біатлоністка пройшла чисто, завдяки чому після третьої стрільби піднялася на 16-е місце.

Разом із Білосюк за топ-20 боролась і Дар'я Блашко. Попри одне коло штрафу на другій стрільбі, українська біатлоністка майже не помилялася на стартових трьох вогневих рубежах, і перед останньою стрільбою претендувала на потрапляння в топ-20.

На останній вогневий рубіж Білосюк та Блашко йшли поруч - на 19-й та 21-й позиціях. Білосюк була близькою до четвертої поспіль чистої стрільби в цій гонці, але не закрила останню мішень. А ось Блашко піднялася у топ-20 і могла поборотися за топ-15 - відставання від японки Тачізакі складало близько восьми секунд.

У залікову зону потрапили і Дар'я Блашко, і Олена Білосюк - 20-е та 25-е місця відповідно. Причому Блашко завдяки результату в переслідуванні є ще й кандидаткою на масстарт - зараз вона перебуває у статусі першої запасної. І за умови зняття когось з біатлоністок (включно з іншою українкою Оленою Білосюк) буде бігти масстарт.

Результат Блашко став найкращим на етапі Кубка світу у сезоні 2021/22. Перед цим її топрезультатом був спринт на етапі в Ансі.

Для Юлії Джими гонка також розпочалася вдало: чиста стрільба на першій стрільбі підняла українку у топ-30 з 40-ї позиції. Проте на другому та третьому вогневих рубежах лідерка збірної України закрила лише половину мішеней, внаслідок чого вибула за межі топ-50. На останню стрільбу Джима не прийшла, зійшовши з дистанції.

Читайте також: "На даний момент вона боїться стріляти". Урош Велепець – про проблеми Юлії Джими зі стрільбою

Першу перемогу в кар'єрі на рівні етапів Кубка світу здобула шведка Ельвіра Еберг. На фініші вона випередила француженку Жулію Сімон та Ганну Еберг, хоча й мала два кола штрафу у гонці.

Кубок cвіту. Четвертий етап (Ансі): жіноча гонка переслідування. Результат

  1. Ельвіра Еберг (Швеція, 1+0+0+1) 29:27.0
  2. Жулія Сімон (Франція, 0+0+0+1) +4.2
  3. Ганна Еберг (Швеція, 0+0+2+0) +11.6
  4. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 0+1+2+0) +13.4
  5. Ліза Вітоцці (Італія, 0+0+1+0) +19.6
  6. Анаїс Бескон (Франція, 1+0+0+0) +30.7

...

  • 20. Дар'я Блашко (0+1+0+0) +1:52.4
  • 25. Олена Білосюк (0+0+0+1) +2:19.8

...

  • Юлія Джима (0+2+3) - не фінішувала
На початок