Збірна України з плавання не виступатиме на чемпіонаті Європи-2021 у Росії

Збірна України з плавання не виступатиме на чемпіонаті Європи-2021 у Росії

Ексклюзивно
Збірна України з плавання не виступатиме на чемпіонаті Європи-2021 у Росії
. AP

Ексклюзивний коментар президента федерації плавання України Суспільне Спорт.

На початку листопада у російському місті Казань відбудеться чемпіонат Європи з плавання на короткій воді. Участь у ньому беруть плавці, які змагатимуться у одиночних та естафетних дисциплінах.

Серед учасників Євро з плавання мала бути і збірна України. Про плани взяти участь у турнірі повідомив Суспільне Спорт президент Федерації плавання України Андрій Власков.

Натомість Україна пропустить чемпіонат Європи з плавання. І очільник української федерації повідомив, із чим саме пов'язане це рішення.

Читайте також: Українські спортсмени отримають призові виплати від держави за 4-6 місця на Олімпіаді-2020

Чому Україна не виступить на Євро з плавання?

За словами Власкова, попередньо участь України на чемпіонаті Європи з плавання планувалася в обмеженій кількості спортсменів. Очікувалося, що на змаганнях виступить 2-разовий олімпійський призер Токіо-2020 Михайло Романчук, а також півфіналіст Олімпіади-2020 Владислав Бухов.

Проте на початку жовтня і Романчук, і Бухов повідомили федерації плавання України, що не будуть брати участі в чемпіонаті Європи. Зрештою, федерація вирішила взагалі відмовитися від поїздки в Росію на турнір.

"Ми планували брати участь у цих змаганнях, але обмеженою командою, тобто з тих [спортсменів], які можуть боротись за медалі. Планувалось, що на чемпіонат Європи поїде призер Олімпійських ігор Михайло Романчук, а також півфіналіст Владислав Бухов. Але кілька тижнів тому Романчук з особистих причини відмовився він участі в чемпіонаті. Так само зробив і Бухов", - повідомив Власков у коментарі Суспільне Спорт.

Причину такого скороченого складу команди для участі в Євро президент федерації плавання України пояснив необхідністю фінансування української делегації. Власков звернув увагу на те, що оскільки змагання проводяться в Росії, державою вони не фінансуються.

"Чому такою обмеженою командою? Бо державний бюджет не фінансує виступи, які проводяться в Росії. Тому [фінансується] за рахунок федерації задля того, аби вони [українські плавці] змогли взяти участь у чемпіонаті Європи, аби лунав гімн України і піднімався прапор у разі високих місць".

Водночас очільник федерації запевнив, що жодних очок Україна не втрачає, відмовляючись від виступу на Євро. Окрім того, на початку грудня відбудеться чемпіонат світу, і українські плавці зосередять підготовку саме на цьому турнірі.

"Ми не втрачаємо ніяких очок, ніяких преференцій у цьому чемпіонаті немає. Але якби були медалі, для України це було б дуже добре. Також на початку грудня буде чемпіонат світу в Абу-Дабі. Ці змагання проходять майже одночасно і готуватись до них – це непросто. Тим більше після Олімпійських ігор. Тут уже накладається проблема формування календаря міжнародних заходів. Тому через комплекс цих причин Тренерська рада, особисті тренери й самі спортсмени вирішили сконцентруватись на чомусь одному та не їхати в Росію саме на цей чемпіонат".

Читайте також: Тренер Михайла Романчука - про медалі Олімпіади-2020, вплив пандемії та подальші плани

Що відомо

  • Михайло Романчук здобув "золото" на чемпіонаті Європи-2017 з плавання на короткій воді. Тоді він був найкращим на дистанції 1500 метрів вільним стилем.
  • На останньому Євро-2019 з плавання на короткій воді Україна здобула лише одну нагороду - "срібло" на 200 метрів на спині виграла Дарина Зевіна.
  • На Олімпіаді-2020 Романчук став дворазовим олімпійським призером: "срібло" на дистанції 1500 метрів та "бронза" на 800-метрівці (вільний стиль). Владислав Бухов на дистанції 50 метрів вільним стилем зупинився в півфіналі Олімпіади.
  • Чемпіонат Європи-2021 на короткій воді відбудеться з 2 по 7 листопада 2021 року. А чемпіонат світу-2021 - з 13 по 18 грудня 2021 року.
На початок