Україна виграла 16-у медаль Паралімпіади-2020: "срібло" здобула плавчиня Денисенко

Україна виграла 16-у медаль Паралімпіади-2020: "срібло" здобула плавчиня Денисенко

Україна виграла 16-у медаль Паралімпіади-2020: "срібло" здобула плавчиня Денисенко
. IPC

Ще одна медаль України на Іграх у плаванні.

Україна здобула 16-у медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. "Срібло" у запливі 100 метрів на спині здобула українка Катерина Денисенко (клас - S8).

Денисенко підходила до Паралімпіади-2020 у статусі паралімпійської чемпіонки Ріо-де-Жанейро. Ось тільки золоту медаль тих Ігор вона здобула, виступаючи на дистанції 100 метрів батерфляєм.

Виступи у Токіо Денисенко розпочала на дистанції 100 метрів на спині. І одразу ж у фіналі, де мала змагатися із шістьмома іншими суперницями.

За часом у кваліфікації до Паралімпіади Денисенко поступалася трьом плавчиням - представниці ПКР Вікторії Іщіуловій, новозеландку Тупоу Неюфі та американці Джессіці Лонг. Однак представниця ПКР на фінал не вийшла, відповідно, українка отримала шанс вибороти медаль.

У підсумку Денисенко фінішувала навіть другою, випередивши американку Лонг. А ось паралімпійською чемпіонкою стала новозеландка Неюфі.

Плавання. 100 метрів, спина (клас - S8)

  1. Тупоу Неюфі (Нова Зеландія) - 1:16.84 хвилини
  2. Катерина Денисенко (Україна) - 1:18.31 хв
  3. Джессіка Лонг (США) - 1:18.55 хв

Це 16-а медаль України на Паралімпійських Іграх. І восьма саме у плаванні.

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020

Хто така Катерина Денисенко

  • 27-річна київська параатлетка, що спеціалізується на плаванні.
  • Чемпіонка Паралімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро на дистанції 100 метрів батерфляєм, срібна призерка Паралімпіади-2012 в Лондоні в тій же дисципліні.
  • Триразова призерка чемпіонатів світу, чотириразова призерка чемпіонатів Європи.
  • Виступає в паралімпійських класах S8, SB8 та SM8, до яких належать спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема, ті, що мають ампутовані кінцівки та ті, що мають церебральний параліч.
На початок