Борчиня Алла Черкасова виграла "бронзовий фінал" та принесла Україні сьому медаль Олімпіади-2020

Борчиня Алла Черкасова виграла "бронзовий фінал" та принесла Україні сьому медаль Олімпіади-2020

Борчиня Алла Черкасова виграла "бронзовий фінал" та принесла Україні сьому медаль Олімпіади-2020
AP

Перша медаль України у боротьбі на Олімпіаді-2020.

Українка Алла Черкасова - бронзова призерка Олімпійських Ігор у Токіо! У бронзовому фіналі українська борчиня перемогла чинну олімпійську чемпіонку Сару Досьо.

Черкасова потрапила у півфінал Олімпіади-2020 завдяки двом перемогам - над бронзовою призеркою Олімпіади-2020 Агнешкою Вещек, а також призеркою чемпіонатів світу та Європи Анною Шелль. Проте у золотий фінал не пройшла - на цьому шляху її зупинила чинна чемпіонка світу Таміра Менса.

Після поразки у півфіналі Черкасова розповіла Суспільне Спорт, що Олімпіада в Токіо стане для нею останньою. І вона хоче її закінчити з нагородою.

"Мій син попросив медаль. Я готова зробити все, щоб привезти йому медаль. Він чекає медалі, і це моя остання Олімпіада, останній шанс здійснити мрію. Постараємося зробити все, що в наших силах", - сказала борчиня.

На наступний день Черкасова виступила у бронзовому фіналі. І здобула медаль.

Як виступила Черкасова?

У півфіналі суперницею Черкасової стала представниця Японії Сара Досьо. Японська борчиня підходила до змагань у якості олімпійської чемпіонки Ріо-де-Жанейро та 4-разової призерки чемпіонатів світу.

Перемогу над Досьо українка здобула наприкінці першого періода. Раптово Черкасовій вдалося піти в атаку та втримати суперницю - перемога!

Для Черкасової "бронза" Олімпіади - перше в кар'єрі. До цього найвищим досягненням українки була перемога на чемпіонаті світу у 2018 році.

Хто така Алла Черкасова

  • 32-річна представниця України у жіночій боротьбі, виступає за Львівську область.
  • Змагатися у боротьбі Черкасова розпочала з 2003 року на дитячому рівні. Перший дорослий турнір міжнародного рівня борчиня провела у 2008-му - на золотому гран-прі вона посіла друге місце.
  • На Олімпіаду-2020 Черкасова потрапила за вибором тренерського штабу збірної України з боротьби. Ліцензію у вазі до 68 кг для України здобула саме вона за підсумками чемпіонату світу-2019.
  • Алла Черкасова - 2-разова призерка чемпіонатів світу та 5-разова призерка Євро у жіночій боротьбі. Найвищі результати - "золото" чемпіонату світу-2018 та Євро у 2019 році.

Що очікує на українців далі?

  • Середа, 4 серпня (ранкова сесія, після 5:30). Тетяна Кіт - старт у вазі до 57 кг. Перша суперниця - туніска Сівар Бусетта - бронзова призерка чемпіонату Африки.
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Парвіз Насібов - золотий фінал. Суперник - іранець Мохаммад Реза Гараї. У 2019 році Гараї став чемпіоном Азії, тоді ж також переміг на молодіжному чемпіонаті світу.
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Жан Беленюк - золотий фінал. Суперник - угорець Віктор Льорінц (3-разовий призер чемпіонатів світу. На останньому чемпіонаті світу Льорінц здобув "срібло").
  • Середа, 4 серпня (вечірня сесія, після 12:15). Ірина Коляденко - бронзовий фінал (суперниця визначиться за підсумками втішних сутичок).

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок