Українській борчині подарували квартиру за медаль Олімпіади-2020, вона віддарувала її тренеру

Українській борчині подарували квартиру за медаль Олімпіади-2020, вона віддарувала її тренеру

Українській борчині подарували квартиру за медаль Олімпіади-2020, вона віддарувала її тренеру
AP

Спортсменка вважає, що в Україні тренерів лишають поза увагою.

За здобутки на Олімпійських іграх-2020 Міністерство молоді та спорту пообіцяло виділити українським спортсменам грошові винагороди, а деяким атлетам подарували житло та інші бонуси від місцевих федерацій і чиновників.

Бронзового призера Токіо з кульової стрільби Олега Омельчука навіть запевнили, що заасфальтують вулицю в його рідному Рівному.

За "золото" єдиний український чемпіон Олімпіади-2020, борець Жан Беленюк, мав отримати 125 тисяч доларів (3.3 млн грн). "Срібло" принесло українцям по 80 тисяч (2.2 млн грн), а "бронза" – 55 (1.5 млн грн).

Одній з українських медалісток – борчині Ірині Коляденко, яка завоювала в Токіо "бронзу", – на додачу до призових виділили квартиру. Проте спортсменка вирішила від неї відмовитися й натомість віддати своєму тренерові – Володимиру Яременку.

Читайте також: "Моя молодість дала бій досвіду". Реакція української борчині Коляденко на "бронзу" Олімпіади-2020

Як це рішення пояснила спортсменка

У соцмережах Коляденко повідомила, що в її житті відбулася "ще одна дуже важлива та така потрібна подія". Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін подарував їй ключі від нової квартири на 41 "квадрат" у Ірпені.

"Що це значить для мене? Ну, щоб ви розуміли, я навіть своєї кімнати ніколи не мала! – поділилася Ірина. – Так склалося моє життя. Своє власне житло – це насправді була моя мрія, не менш бажана, ніж олімпійська медаль".

За словами спортсменки, вона пережила нелегкі часи, і бувало таке, що тренеру доводилося купувати їй одяг.

"Вже завтра я б могла розпочати ремонтні роботи. Але... Але за всіма моїми перемогами, стоїть ще одна людина. Це мій тренер, з яким я працюю протягом восьми років, який мене не тільки тренує, а й завжди був поряд... Його маленька донька Тетяна та його дружина не бачать його місяцями, тому що він постійно зі мною на зборах".

Як розповідає Ірина, Яременко "знаходив кошти, щоб підтримати" її, при цьому "не маючи свого власного житла!" І тепер борчиня хоче віддячити йому, оскільки подібні винагороди розраховані тільки на спортсменів, а "в нашій країні, на жаль, тренерів залишають поза увагою".

"Я дуже ціную весь вклад свого тренера в мене, – підсумувала українка. – Я розумію, на які жертви він йшов заради цієї перемоги... Хочу сказати своєму тренеру ДЯКУЮ!!! І віддати подаровану мені квартиру заслуженому тренеру України Володимиру Васильовичу Яременку. Ви її заслужили!!! А я продовжую мріяти та працювати над втіленням своїх мрій. А ви мені, як завжди, допоможете".

Читайте також: Олімпіада-2020: якою є різниця між призовими в Україні та інших країнах світу за медалі

Що відомо

  • 22-річна борчиня представляє Київську область.
  • На Олімпійських іграх-2020 у Токіо Коляденко завоювала "бронзу" в категорії до 62 кг.
  • До цього спортсменка ставала віцечемпіонкою світу в 2019 році та чемпіонкою Європи – в 2021-му.
На початок